16.08.2024
Телеканал NTD

Історичний Палац правосуддя в Брюсселі починають реставрувати

Історичний Палац правосуддя в Брюсселі починають реставрувати

Жоден молодший за 40 років житель Брюсселя не бачив Палацу правосуддя без будівельних риштовань. Але скоро..

Дата завантаження: 2024-04-16

video

Жоден молодший за 40 років житель Брюсселя не бачив Палацу правосуддя без будівельних риштовань. Але скоро все зміниться. Історичну будівлю починають реставрувати.

[Вінсент ван Квікенборн, міністр юстиції Бельгії]:

«Щоб захистити споруду, 1984 року встановили риштовання. І багато брюссельців уважало їх невіддільною частиною Палацу правосуддя».

Риштовання знадобилися, бо потріскався фасад, почав обсипатися тиньк, та й загалом уся будівля занепала. Деякі внутрішні приміщення давно не використовують.

Три роки тому уряд Бельгії пообіцяв, що Палац правосуддя відреставрують. І тепер фахівці стають до роботи.

[Квінтен Клейманс, керівник реставрації]:

«Ось цей камінь дуже пошкоджений. Його зруйнувала вода, яка проникає крізь стики. Що ми зробимо? Ми видалимо пошкоджені камені, а порожні місця заповнимо новими. Потім обробимо шви, щоб вода більше не проникала».

Палац правосуддя збудували наприкінці XIX століття. Заведено вважати, що тоді це була найбільша будівля Європи, а можливо, і світу. Ця пам’ятка архітектури уособлює розміри об’єднаної Бельгії і являє собою національний символ країни.

Довжина будівлі — 160 метрів, ширина — 150. Висота з куполом — 116 метрів. У палаці вісім дворів, 27 великих залів, 245 залів меншого розміру та інших приміщень. Будівництво коштувало майже 50 мільйонів бельгійських золотих франків. Гроші виділяв король Леопольд II.

Реставрацію Палацу правосуддя планують завершити до 2030 року, коли Бельгія святкуватиме 200-річчя незалежності від Нідерландів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Історичний Палац правосуддя в Брюсселі починають реставруватиУ Киргизстані відроджують традицію носити жіночий головний убір елечекУ сади Версаля повертається фонтан «Колісниця Аполлона»Ексклюзивні й дорогі: глобуси, як і раніше, потрібні покупцямКамбоджа: як святкують кхмерський Новий рікНовий рік Дракона відзначили в нью-йоркському Чайна-тауні грандіозним парадомУ Великій Британії відзначають 100-річчя лялькового будинку королеви МаріїФранцуженка на Ейфелевій вежі побила світовий рекорд із висоти лазіння по канатуФестиваль світла прикрасив Копенгаген в останній місяць зимиПаризький кондитер створив незвичайне тістечко з нагоди Олімпійських ігор

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: