18.05.2024
Телеканал NTD

Холодна зброя та столове приладдя: ліванці зберігають традиційне ремесло

Холодна зброя та столове приладдя: ліванці зберігають традиційне ремесло

Ліванець Антуан Шахін усе своє життя робить столове приладдя, ножі, кулінарні лопатки та інше кухонне начиння...

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Ліванець Антуан Шахін усе своє життя робить столове приладдя, ножі, кулінарні лопатки та інше кухонне начиння. Прикрашає їх кістяними ручками з мозаїкою. Ремеслу вже сотні років.

[Антуан Шахін, ремісник]:

«Ця майстерність виникла в XVII столітті, коли сюди разом із сім’ями приїжджали різьбярі по дереву, ремісники, які працювали по металу, та інші майстри. Спершу вони робили кухонні ножі. Потім почалися війни, тож їм довелося виготовляти мечі».

Сучасні майстри теж виготовляють мечі й кинджали. Їх майстерно оздоблюють. Але це вже не зброя, а декоративні вироби.

[Антуан Шахін, ремісник]:

«Ми, як і раніше, ідемо вперед і розвиваємося. Невпинно вдосконалюємося, віддаємо себе цьому ремеслу, щоб наші витвори були гідними великих людей, таких як королі та президенти».

Зараз економіка Лівану переживає кризу. Потерпає і туризм. Але ліванці, як і раніше, часто купують комплекти столового приладдя. Дарують їх на весілля. Декоративна зброя теж має попит. Ліванські майстри мріють лише про те, щоб у них побільшало учнів і ремесло збереглося.
Коротке посилання на цю сторінку:

Холодна зброя та столове приладдя: ліванці зберігають традиційне ремеслоЯк архітектура Марокко поєднує давнину із сучасністюОдну з найдавніших у світі книг виставлять на аукціонМузичні годинники із Забороненого міста, що в Пекіні, показали на виставці в ЛондоніМузикант зіграв на вертикальному фортепіано просто в небіНовий рік Дракона відзначили в нью-йоркському Чайна-тауні грандіозним парадомКонкурс портретного живопису NTD пройшов у Нью-ЙоркуПінболом захоплюється дедалі більше молодіДодав життєрадісності в мистецтво: виставка картин Франса Галса відкрилася в АмстердаміОсінь-зима від Dior: дім моди звернувся до перших образів одягу прет-а-порте

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: