[Гао Пуча, голова команди з буріння свердловин]:
«Усі ці села вкрай сухі. Коли нас викликають, ми встаємо рано й працюємо допізна — понад 15 годин на добу, щоби просто пробурити свердловину, і щоб вони мали воду».
А цей чоловік шукає в полі колоски рису, що залишилися після збору врожаю. Ними він хоче нагодувати курей.
[житель села]:
«Кунжут, кукурудза, солодка картопля, бавовна в посушливих районах — усе засохло. Невеликою кількістю води вдалося наповнити лише рисові поля. На них ситуація трохи ліпша. Цього року посуха особливо велика. У нашому районі нічого такого не було 4–5 років».
Влада КНР через посуху оголосила надзвичайний стан. Особливо потерпає басейн річки Янцзи, яка живить багато фермерських полів. Також через обміління рік у всій країні зупинилося багато заводів.
А це озеро Поянху, яке також лежить у провінції Цзянсі. У серпні воно зазвичай повноводне. Але зараз залишилися лише невеликі калюжі.
Поянху вважають одним із найбільших прісноводних озер Китаю. Воно частково регулює течію річки Янцзи: приймає паводкові води вологим літом, а потім різко відступає за сухої осені та взимку.
Цього року рекордна теплова хвиля в басейні Янцзи не відступає вже понад 70 днів. Води в озері в п’ять разів менше, ніж зазвичай.
У самому тільки липні високі температури завдали Китаю прямих економічних збитків на суму 400 мільйонів доларів США.
Коротке посилання на цю сторінку: