21.03.2024
Телеканал NTD

Величезний бункер короля Югославії перетворили на музей

Величезний бункер короля Югославії перетворили на музей

Сербське містечко Мали-Зворник здається нічим непримітним, але під ним зберігається таємниця. Тут розташований королівський бункер, що..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Сербське містечко Мали-Зворник здається нічим непримітним, але під ним зберігається таємниця. Тут розташований королівський бункер, що мав кодову назву «Кам’яна діва». Про підземне укриття забули на десятки років, але у 2018-му його перетворили на музей.

Заплативши три євро, можна спуститися в підземелля й поринути в історію королівської родини, яка керувала Югославією з 29-го по 34-й рік минулого століття.

Цей бункер збудували за наказом Александера I Карагеоргієвича на випадок війни. Місце тримали в таємниці. Робили все в’язні, але добудувати не встигли. У 34-му короля вбив терорист.

Коли у квітні 41-го Гітлер напав на Югославію, останній правитель королівства Петро II Карагеоргієвич провів у бункері лише одну ніч. 17-річного юнака охороняло понад 200 солдатів. Потім він утік до Великої Британії.

[Марина Глігоревич, голова туристичної організації Мали-Зворника]:

«Це таємне укриття військового командування часів війни будували з 30-го по 34-й рік, у якому, на жаль, короля Александера вбили. Після цього будівництво зупинили, але більшу частину запланованого встигли виконати».

Бункер займає площу 5000 квадратних метрів. Тут 75 приміщень та 12 входів. Загальна довжина коридорів — півтора кілометра. У підземеллі є особисті покої короля, зал засідань, офіцерська їдальня, лазарет, а також невелика каплиця, яка закрита для публіки.

Після Другої світової війни бункер був покинутим. Сюди міг увійти будь-хто.

[Марина Глігоревич, голова туристичної організації Мали-Зворника]:

«Це були порожні приміщення з голими стінами. Деякі місцеві жителі сушили тут шкури тварин, бо температура та вологість були відповідними. Дехто вирощував тут гриби».

До бункера часто забиралися так звані мисливці за скарбами. Вони сподівалися знайти цінності, які тут міг заховати король, який поспіхом покидав країну.

Підземелля відремонтувала місцева туристична організація. Нині тут повністю відновлено інтер’єр майже столітньої давності. Серед точних копій є старовинні експонати. Екскурсія бункером триває 45 хвилин.
Коротке посилання на цю сторінку:

Величезний бункер короля Югославії перетворили на музейНайбільший і найповніший: рідкісний скелет стегозавра виставлять на торги в Нью-ЙоркуВідпустка вдома: на березі Тибру в Римі відкрили безплатний пляжДубай створив найглибший у світі басейн у вигляді затонулого містаНезвичайна інсталяція: відеопортал зв’язав Нью-Йорк із ДубліномМалюнок для обкладинки першої книги про Гаррі Поттера продали за рекордний $1,9 млнТвори мистецтва з обрізків робить єгипетський теслярЗахопливі перегони на човнах-драконах влаштували в ГонконгуБалет із США привіз до лондонського Королівського оперного театру спадщину Фредеріка Аштона65 років: еволюція Барбі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: