Місія «Спітцера» завершується
НАСА
Космічний телескоп «Спітцер» завершує свою місію. Після 16 років на орбіті Землі він припиняє спостереження за космосом в інфрачервоному діапазоні.
НАСА ухвалило рішення ввести телескоп у стан сну, бо закінчилися запаси рідкого гелію, яким він охолоджував свої матриці. Тому він більше не здатен робити знімки високої якості.
Деякі його функції зберігалися, однак тепер апарат повністю припинить роботу й назавжди залишиться на орбіті Землі.
«Спітцер» запустили в серпні 2003 року на ракеті-носії «Дельта-2». Тоді він був найбільшим у світі інфрачервоним орбітальним телескопом.
За час своєї роботи «Спітцер» допоміг відкрити найбільше кільце Сатурна, кілька екзопланет, а також структуру магнітних полів у центрі нашої галактики. В інфрачервоному діапазоні космічні пилові хмари невидимі. А часто саме вони приховують від нас багато цікавого.
Загалом телескоп розглянув 800 тисяч небесних об’єктів, а також зібрав понад 36 мільйонів знімків.
[Карл Стапельфельд, учасник місії «Спітцер»]:
«Зображення, які ми отримуємо, не надто деталізовані. Та вони дають нам дуже важливу інформацію про пояси астероїдів біля зірок, навколо яких, як ми знаємо, обертаються планети».
Вартість проекту оцінюють в один мільярд 360 мільйонів доларів. Спочатку телескоп мав працювати від 2,5 до 5 років. Однак протримався набагато довше. Утім, останнім часом керувати ним ставало дедалі складніше, бо він поступово віддалявся від Землі, і сигнали доходили до нього чимраз гірше.
«Спітцер» і далі відлітатиме від нашої планети й не становитиме загрози для інших супутників чи літальних апаратів.
Коротке посилання на цю сторінку: