25.12.2021
Телеканал NTD

Робота-голуба тестують у США

Робота-голуба тестують у США

Робот-голуб Сан-Франциско, США Дослідники зі Стенфордського університету США створили робота з крилами, який імітує політ птаха...

Дата завантаження: 2021-06-25

video

Робот-голуб
Сан-Франциско, США

Дослідники зі Стенфордського університету США створили робота з крилами, який імітує політ птаха. Для цього вони вивчили, як пернаті постійно змінюють форму свого крила під час польоту. Такі рухи могли б значно удосконалити сучасні літальні апарати.

Пристрій називається PigeonBot і нагадує за формою голуба. Він оснащений справжнім пір’ям і рухає крилами, як птах. Водночас має й особливості літака, тобто обладнаний пропелером і хвостом.

Раніше вчені намагалися використовувати штучне пір’я. Але справжнє м’якше, легше й міцніше. А ще йому простіше повернути первісну форму, наприклад після падіння апарата. Треба лише провести по перу пальцями.

Ще одна унікальна особливість пера — його мікроструктура. Вона працює за принципом липучки й склеює поверхню, роблячи її майже гладкою. Таким чином підвищуються аеродинамічні якості птаха. Однак така особливість притаманна тільки деяким птахам, зокрема білоголовим орланам, каліфорнійським кондорам та голубам.

Учені сподіваються, що їхні дослідження допоможуть створити дрони та інші літальні апарати нового покоління.
Коротке посилання на цю сторінку:

Робота-голуба тестують у СШААнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюБудинки на 3D-принтері: нова індустрія в СШАЧи може штучний інтелект створити ідеальну скрипку?У Парижі до Олімпіади-2024 хочуть розпочати роботу служби аеротаксіВ Атланті зареєстрували 28-й у світі «живий дім»Плавучі зелені острови допоможуть очистити озеро від синьо-зелених водоростейМистецтво й технології: як у Флоренції роблять 3D-копію статуї ДавидаУ Сінгапурі роботи-кур’єри доставляють продукти із супермаркетуАеротаксі «Archer» планують вивести на ринок США у 2024 році