07.05.2024
Телеканал NTD

Бразильський курорт Атафона повільно йде під воду

Бразильський курорт Атафона повільно йде під воду

Соня Феррейра приїхала поглянути, що лишилося від її будинку на бразильському курорті Атафона. Тут рівень Атлантичного..

Дата завантаження: 2024-11-07

video
play-sharp-fill

Соня Феррейра приїхала поглянути, що лишилося від її будинку на бразильському курорті Атафона. Тут рівень Атлантичного океану й далі підіймається, руйнуючи берегову лінію.

80-річна пенсіонерка каже, що багато років їй було надто складно приїхати сюди знову, бо не могла впоратися з душевним болем.

[Соня Феррейра, мешканка Бразилії]:

«Мені дуже сумно це бачити. Я не приїжджала, бо це повернуло б сумні спогади».

Атафона — лише одне з міст Бразилії, які зіткнулися зі швидкою ерозією берегової лінії, спричиненою зміною клімату.

У цьому районі зруйновано коло 500 будинків.

За останніх 30 років рівень океану тут піднявся на 12 сантиметрів. Так показав звіт ООН під назвою «Бурхливі моря у світі, що тепліє».

[Едуарду Бульос, морський географ]:

«Такі райони, як Атафона, які потерпають від постійної та значної берегової ерозії, за прогнозами, за 28 років утратять коло 150 лінійних метрів прибережних територій».

Атафона — один з найпопулярніших морських курортів на північно-східному узбережжі Бразилії.

Місцева влада привозить пісок з інших місць, щоб відвоювати в океану втрачені метри.

Щодо зруйнованих будинків, то їх відновити вже навряд чи вдасться.

За даними Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату, рівень Світового океану підіймається швидше, ніж будь-коли. За останні 10 років темпи зросли більш ніж удвічі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Бразильський курорт Атафона повільно йде під воду«Харон» плавить міста Європи: температура сягає 40 градусівВеликий караван мігрантів знову рухається в бік кордону СШАУ Кенії десятки слонів переселяють із заповідника до національного паркуУ Сеулі вирощують банани через підвищення температуриУ Венесуелі почався різдвяний сезон на два місяці раніше, ніж зазвичайМігрантів, що перетинають Дар’єнський пропуск у Панамі, поменшало на 35 %Як баобаби допомагають виживати селянам у ЗімбабвеТрадиційний гіпсовий тиньк досі використовують в ІракуКубу чекає важка боротьба з маловивченою гарячкою Оропуш
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: