09.10.2024
Телеканал NTD

Люди в Пакистані переходять на сонячну енергію, але не заради екологічності

Люди в Пакистані переходять на сонячну енергію, але не заради екологічності

Ось такий на вигляд тепер Ісламабад з висоти пташиного польоту. На дахах багатьох будинків є сонячні..

Дата завантаження: 2024-09-09

video

Ось такий на вигляд тепер Ісламабад з висоти пташиного польоту. На дахах багатьох будинків є сонячні панелі. Вони стали ходовим товаром не тільки у столиці, а й в інших містах Пакистану.

Але річ не в прагненні екологічності, а в рахунках за електроенергію. Споживач у середньому платить 350 доларів на місяць, хоча ще рік тому було 100 доларів.

За попередній фінансовий рік, який закінчився 30 червня, ціни на електрику зросли на 26 %. А в липні вона подорожчала ще на 20 %. Влада пояснює, що це зроблено в межах домовленості з МВФ, який виділить країні кредит — сім мільярдів доларів.

Тож людям нічого не лишається, як купувати сонячні панелі та відмовлятися від послуг державної електромережі.

[Мухаммад Ікбал, майстер із встановлення сонячних панелей]:

«За попередні два роки наш бізнес значно зріс. Оскільки електроенергія дорога, 90 відсотків людей переходять на сонячну енергію. Маємо багато замовлень. Ми встановлюємо конструкції із сонячними панелями вдень і вночі».

Власник магазину сонячних панелей у Равалпінді каже, що за два роки продаж збільшився на 40 %.

[Амір Шехзад, власник магазину]:

«Це сталося, коли впали ціни на сонячні панелі. Бізнес пішов угору. Люди, які не могли дозволити собі сонячні панелі, тепер їх купують».

Встановлення сонячних панелей у середньому коштує 3500 доларів. Витрати окупаються протягом року–півтора. Потім електрика стає безплатною.

[Раджа Таліб, мешканець Равалпінді]:

«Електроенергія коштує так дорого, що це не по кишені. Вклавши гроші один раз, можна уникнути всіх подальших витрат на електрику».

Ще один аргумент на користь сонячної енергії — це часті відключення електрики в усій країні. Тож деякі пакистанці встановлюють великі конструкції із сонячними панелями, щоб надлишки електроенергії продавати державній електромережі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Люди в Пакистані переходять на сонячну енергію, але не заради екологічностіСильна спека вбиває кажанів на півночі ІндіїВ Африці оголосили надзвичайну ситуацію через епідемію віспи мавпТуристичний бум на Майорці змушує місцевих жителів мешкати в автофургонахМертва риба заповнила береги лагуни в МексиціВиверження вулкана Етна на Сицилії приваблює туристівПосуха у В’єтнамі може позначитися на світових цінах на кавуООН: у світі стало 120 мільйонів біженців та переселенцівГарячі тури знову мають попит у Європі3D-друковані будинки допомагають упоратися з житловою кризою в Кенії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: