22.06.2024
Телеканал NTD

Непальська альпіністка побила рекорд з найшвидшого сходження на Еверест

Непальська альпіністка побила рекорд з найшвидшого сходження на Еверест

Непалка Пхунджо Джхангму Лама побила світовий рекорд серед жінок із найшвидшого сходження на Еверест. Вона дісталася..

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Непалка Пхунджо Джхангму Лама побила світовий рекорд серед жінок із найшвидшого сходження на Еверест. Вона дісталася від базового табору до вершини за 14 годин 31 хвилину. А на сходження та спуск загалом пішло 24 години 26 хвилин.

[Пхунджо Джхангму Лама, альпіністка]:

«Люди з усього світу мене підтримували й писали добрі побажання. Завдяки цьому мені вдалося досягти вершини Евересту, чому я дуже рада».

У Пхунджо це вже другий рекорд. Перший вона побила 2018 року, коли підкорила Еверест за 39 годин 6 хвилин. Але 2021-го мусила віддати титул гонконгській альпіністці Цан Іньхун. Та здійснила сходження та спуск за 25 годин 50 хвилин. Тепер Пхунджо знову стане рекордсменкою Книги Гіннеса.

Альпіністка поки що не будує нових планів.

[Пхунджо Джхангму Лама, альпіністка]:

«Я провідник. Моя єдина мета — привабити до Непалу якнайбільше іноземців і з усією відповідальністю їх супроводжувати. Поки що я не маю ні проєкту, ні планів установити якийсь рекорд. Але якщо виникне можливість чи якась ідея, я щось зроблю».

Еверест — найвища вершина світу. Її висота — понад 8840 метрів. Альпіністи спочатку підіймаються до базового табору — південного чи північного. Південний стоїть у Непалі на висоті 5364 метри. Там альпіністи кілька днів акліматизуються, а вже потім починають сходження.
Коротке посилання на цю сторінку:

Непальська альпіністка побила рекорд з найшвидшого сходження на ЕверестЗаповзятливі австралійці створюють приватні парки для вигулу собакТаємничі кулясті камені приваблюють туристів до лісу в Боснії і ГерцеговиніСтаре місто Баку приваблює туристів стародавніми палацами, мечетями та караван-сараямиПінболом захоплюється дедалі більше молодіДубай створив найглибший у світі басейн у вигляді затонулого містаЛюди в Токіо поспішають помилуватися цвітінням сакури напередодні дощівУ Помпеях знайшли давню бенкетну залу з фрескамиБоснійські майстри прикрашають великодні яйця розписом та навіть підковамиНародну музику шоро в Бразилії визнали культурною спадщиною

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: