13.11.2024
Телеканал NTD

Боснійські майстри прикрашають великодні яйця розписом та навіть підковами

Боснійські майстри прикрашають великодні яйця розписом та навіть підковами

Фантазія та 60 років практики — ось що допомагає боснійці Мирославі створювати красиві великодні яйця. Майстриня..

Дата завантаження: 2024-06-13

video

Фантазія та 60 років практики — ось що допомагає боснійці Мирославі створювати красиві великодні яйця. Майстриня із Крешево розписує їх за допомогою гарячого воску. Цій техніці навчилась у мами, а та — у своєї.

[Мирослава Івічевич, жителька Крешево]:

«Жінки за давніх часів були винахідливими. Вони не мали всіляких фарб, не мали великого вибору, як прикрасити. Але був бджолиний віск. Його розтоплювали й ним розписували, оскільки бджолиний віск, нанесений на яйце, ніколи не змиється».

Мирослава за десятки років виробила свій стиль. Багато символів пов’язані з боснійськими традиціями, але головне, щоби було гарно. Усі ці вироби підуть на подарунки рідним і друзям.

[Мирослава Івічевич, жителька Крешево]:

«У цьому сенс великодніх яєць — приносити щастя людям, яким ви їх даруєте».

Майстриня передає вміння онучкам. Тому впевнена — традиція не зникне.

А цей майстер прикрашає яйця підковами. Цьому мистецтву вже 700 років. Степан — найстарший і найдосвідченіший фахівець у цій галузі. Каже, що раніше підковування яєць було іспитом для майбутніх ковалів. Яйце має бути порожнім.

[Степан Білетич, житель Крешево]:

«Створювали комісію майстрів. Вони дивилися, тріснуть яйця чи ні. Якщо яйця тріскалися, учням доводилося складати іспит заново. Якщо ні, то комісія приймала роботу й підковане яйце вважалося дипломом».

Степан присвятив цьому мистецтву понад 40 років. У місті є й інші майстри в цій галузі. Вони прикрашають яйця не лише підковами, а й різними символами, наприклад емблемами футбольних клубів. Такі сувеніри часто купують туристи.

Крешево багато століть славилося своїми кузнями. Одна така старовинна майстерня працює в містечку й нині.
Коротке посилання на цю сторінку:

Боснійські майстри прикрашають великодні яйця розписом та навіть підковамиВ Італії відкрився новий підвісний міст на висоті 175 метрівВісім унікальних годинників Міхаеля Шумахера виставлять на аукціонДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівУнікальну колекцію монет данського магната, нарешті, можуть продатиMet Gala — 2024: квіти, блиск і химерні формиРекорд Книги Гіннеса: інсталяцію з 3000 лампочок із сонячними батареями зробили в ОАЕДва неопубліковані тексти пісень Боба Ділана виставлять на торги в Нью-ЙоркуКамбоджа: як святкують кхмерський Новий рікПрогулянка найромантичнішим садом світу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: