16.02.2021
Телеканал NTD

Форум у Давосі: Франція й США узгодили тимчасове замороження цифрового податку

Форум у Давосі: Франція й США узгодили тимчасове замороження цифрового податку

Всесвітній економічний форум Давос, Швейцарія 50-й Всесвітній економічний форум триває у швейцарському місті Давос. Його тема:..

Дата завантаження: 2021-05-16

video

Всесвітній економічний форум
Давос, Швейцарія

50-й Всесвітній економічний форум триває у швейцарському місті Давос. Його тема: «Зацікавлені сторони — за згуртований і стійкий мир». Програма цього року побудована навколо шести головних тем: екологія, економіка, технології, суспільство, геополітика та промисловість.

Однією з найгарячіших тем став цифровий податок, який хочуть запровадити деякі європейські країни щодо американських гігантів, таких як Google або Facebook. Вашингтон уважає його дискримінаційним.

Під час обговорень міністр фінансів США Стівен Мнучін зазначив, що, якщо якась країна довільно запровадить податки щодо цифрових компаній, то Сполучені Штати Америки довільно запровадять податки щодо автомобільних компаній.

Водночас Вашингтону вдалося домовитися з Парижем. Міністр економіки Франції сказав, що цього року його країна не буде оподатковувати американські цифрові компанії. Однак зазначив, що це тимчасово.

[Бруно ле Мер, міністр економіки Франції]:
«Франція готова відкласти запровадження цифрових податків до грудня 2020 року. Але я хочу чітко заявити: Франція не погодиться відмовитися від цього податку або його припинення доти, доки не буде знайдено міжнародне рішення, яке замінить національний податок».

Водночас президент США Дональд Трамп після свого виступу в Давосі відвідав кілька двосторонніх зустрічей у супроводі своєї дочки й радника Іванки Трамп.

Він також зробив заяву про посилення правил в’їзду до Сполучених Штатів Америки. Так він планує розширити список країн, в’їзд до США з яких буде обмежено. Серед них держави Африки, Азії та Східної Європи.

За даними ЗМІ, до списку може потрапити Нігерія, Еритрея, Судан і Танзанія. Також називають Білорусь, Киргизстан та М’янму.

Дональд Трамп сказав, що подробиці оголосять найближчим часом.

[Дональд Трамп, президент США]:
«Ми додамо кілька країн. Ми повинні бути в безпеці, наша країна повинна бути в безпеці. Подивіться, що відбувається у світі. Наша країна повинна бути в безпеці».

Для деяких країн заборона стосуватиметься тільки певних категорій віз. А якісь країни, можливо, зможуть уникнути «чорного списку». Приміром, Нігерія, найбільша економіка Африки, — це партнер США в антитерористичних операціях. До того ж в Америці проживає велика нігерійська діаспора.

Нині обмеження на подорожі поширюються на громадян Ірану, Лівії, Північної Кореї, Сомалі, Сирії та Ємену, а також деяких венесуельських чиновників і членів їхніх сімей.
Коротке посилання на цю сторінку:

Форум у Давосі: Франція й США узгодили тимчасове замороження цифрового податкуНа місці аварії потягу на Тайвані з тунелю вдалося витягти понівечений вагонІзраїль і Сектор Гази обмінялися ракетними обстрілами після сутичок у ЄрусалиміВ Індії 12 днів поспіль виявляють понад 300 тисяч хворих на COVID-19 за добуНа Тайвані сталася найбільша за 40 років аварія на залізниціЧетверті вибори за два роки: Нетаньягу закликає сформувати стабільний урядНова хвиля коронавірусу в Індії: по два пацієнти на ліжко40 000 підземних поштовхів: на ісландському півострові Рейк’янес чекають виверженняУ Непалі швидко поширюється індійський штам коронавірусуЄС просить Грецію розслідувати, чи не розвертає берегова охорона човни з мігрантами