01.09.2021
Телеканал NTD

Форум у Давосі: Франція й США узгодили тимчасове замороження цифрового податку

Форум у Давосі: Франція й США узгодили тимчасове замороження цифрового податку

Всесвітній економічний форум Давос, Швейцарія 50-й Всесвітній економічний форум триває у швейцарському місті Давос. Його тема:..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Всесвітній економічний форум
Давос, Швейцарія

50-й Всесвітній економічний форум триває у швейцарському місті Давос. Його тема: «Зацікавлені сторони — за згуртований і стійкий мир». Програма цього року побудована навколо шести головних тем: екологія, економіка, технології, суспільство, геополітика та промисловість.

Однією з найгарячіших тем став цифровий податок, який хочуть запровадити деякі європейські країни щодо американських гігантів, таких як Google або Facebook. Вашингтон уважає його дискримінаційним.

Під час обговорень міністр фінансів США Стівен Мнучін зазначив, що, якщо якась країна довільно запровадить податки щодо цифрових компаній, то Сполучені Штати Америки довільно запровадять податки щодо автомобільних компаній.

Водночас Вашингтону вдалося домовитися з Парижем. Міністр економіки Франції сказав, що цього року його країна не буде оподатковувати американські цифрові компанії. Однак зазначив, що це тимчасово.

[Бруно ле Мер, міністр економіки Франції]:
«Франція готова відкласти запровадження цифрових податків до грудня 2020 року. Але я хочу чітко заявити: Франція не погодиться відмовитися від цього податку або його припинення доти, доки не буде знайдено міжнародне рішення, яке замінить національний податок».

Водночас президент США Дональд Трамп після свого виступу в Давосі відвідав кілька двосторонніх зустрічей у супроводі своєї дочки й радника Іванки Трамп.

Він також зробив заяву про посилення правил в’їзду до Сполучених Штатів Америки. Так він планує розширити список країн, в’їзд до США з яких буде обмежено. Серед них держави Африки, Азії та Східної Європи.

За даними ЗМІ, до списку може потрапити Нігерія, Еритрея, Судан і Танзанія. Також називають Білорусь, Киргизстан та М’янму.

Дональд Трамп сказав, що подробиці оголосять найближчим часом.

[Дональд Трамп, президент США]:
«Ми додамо кілька країн. Ми повинні бути в безпеці, наша країна повинна бути в безпеці. Подивіться, що відбувається у світі. Наша країна повинна бути в безпеці».

Для деяких країн заборона стосуватиметься тільки певних категорій віз. А якісь країни, можливо, зможуть уникнути «чорного списку». Приміром, Нігерія, найбільша економіка Африки, — це партнер США в антитерористичних операціях. До того ж в Америці проживає велика нігерійська діаспора.

Нині обмеження на подорожі поширюються на громадян Ірану, Лівії, Північної Кореї, Сомалі, Сирії та Ємену, а також деяких венесуельських чиновників і членів їхніх сімей.
Коротке посилання на цю сторінку:

Форум у Давосі: Франція й США узгодили тимчасове замороження цифрового податкуЄС і США владнали найтривалішу суперечку в історії СОТ57 мігрантів потонули біля берегів Лівії на шляху до ЄвропиПрогнози не виправдалися: як завершилися регіональні вибори у ФранціїВибух біля школи в Кабулі: кількість загиблих зросла до 58 осібЗливи в Європі змивають машини й затоплюють містаПрезидент Тунісу звільнив прем’єра, зупинив роботу парламенту й пішов протестуватиПовені та зсуви на Шрі-Ланці: понад 10 загиблихУсупереч резолюціям РБ ООН: турки-кіпріоти відкриють заборонений район ВарошаПісля виверження вулкана ООН евакуює персонал із конголезького міста Гома