26.12.2024
Телеканал NTD

Огляд світових подій (з 29 березня по 2 квітня)

Огляд світових подій (з 29 березня по 2 квітня)

1. Кількість хворих на коронавірус у світі перевищила 1 млн осіб Хворих понад 1 млн Поширення..

Дата завантаження: 2024-04-26

video

1. Кількість хворих на коронавірус у світі перевищила 1 млн осіб

Хворих понад 1 млн
Поширення коронавірусу

Кількість померлих від коронавірусу в четвер у Франції різко зросла приблизно до 5400 осіб. Це сталося, бо до статистики додали смерті від COVID-19 у будинках для людей похилого віку. Там за час епідемії померло 884 мешканці. У країні вже підтверджено понад 59 тисяч випадків захворювання.

В Італії нових смертей 760, а загалом — близько 14 тисяч. Заражених виявлено понад 115 тисяч.

Іспанія стала другою за кількістю жертв від COVID-19 серед західних країн після Італії. Це польовий шпиталь у Мадриді. Його організували в будівлі виставкового центру. Тут лікують близько 1000 пацієнтів.

У четвер в Іспанії від COVID-19 померли рекордні 950 осіб, загальна ж кількість таких смертей перевищила 10 тисяч. Усього там виявлено понад 112 тисяч інфікованих.

Водночас британський міністр охорони здоров’я пообіцяв удесятеро збільшити масштаби тестування на коронавірус вже до кінця місяця. Він з’явився перед громадськістю уперше після того, як сам переніс COVID-19, провівши якийсь час у самоізоляції.

[Метью Генкок, міністр охорони здоров’я Великої Британії]:
«У рамках програми тестування ми перевірили 163 194 особи. Позитивний результат дали тести 33 718 осіб. Згідно зі статистикою, кількість хворих подвоюється кожні три-чотири дні».

Велика Британія спочатку не вжила суворих карантинних заходів, проте змінила підхід, коли вчені спрогнозували, що від коронавірусу в країні може загинути до 250 тисяч людей. Там уже померло близько 3000 осіб.

Ще одна європейська країна, Португалія, оголосила про продовження режиму надзвичайної ситуації ще на 15 днів. Влада намагається знизити швидкість поширення вірусу, від якого в країні померло вже понад 200 осіб. Підтверджених випадків більш як 9000.

В Україні станом на 3 квітня офіційно підтверджено майже 900 випадків захворювання. 22 людини померло. Водночас карантин у країні продовжили до 24 квітня. Президент України порівняв пандемію коронавірусу з Чорнобилем.

У Південній Америці найдужче епідемія поки вразила Бразилію. Підтверджених випадків там понад 8000. Померлих більш як 300.

У Північній Америці та й у світі загалом лідирують США. Там на 3 квітня підтверджено понад 245 тисяч випадків зараження. Померло більш як 6000 осіб.

Загалом на планеті коронавірусом уже заразилося понад мільйон осіб. Померло більш ніж 53 тисячі.

2. У США розгортають польові шпиталі й центри самоізоляції

Польові шпиталі
Коронавірус у США

У нью-йоркському Центральному парку завершуються останні приготування перед відкриттям польового шпиталю. Тут лікуватимуть пацієнтів із COVID-19, оскільки місць у звичайних лікарнях уже не вистачає. В одному лише штаті Нью-Йорк виявили більш як 75 тисяч хворих. Померло понад 1700 осіб.

Цей шпиталь буде розширенням однієї з нью-йоркських лікарень. Її зводить благодійна організація, яка в минулому працювала в зонах природних катаклізмів, наприклад після землетрусу на Гаїті чи після циклону на Філіппінах. Вона також допомагала лікувати постраждалих від терактів 11 вересня.

[Кен Айзекс, представник програми Samaritan’s Purse]:
«Ми стоїмо в Центральному парку Нью-Йорка. А позаду мене встановлюють польовий шпиталь. Він спеціалізуватиметься на респіраторних захворюваннях. Ми співпрацюємо з лікарнею “Гора Синай” і міською владою Нью-Йорка. Тут лікуватимуть пацієнтів з COVID-19. У нас тут 68 ліжок і вісім місць для інтенсивної терапії».

А це місто Ель-Сегундо в окрузі Лос-Анджелеса. Тут для хворих на COVID-19 на мальовничому пляжі виділили місцеву стоянку для туристичних фургонів. На ній зможуть жити ті люди, яким ніде самоізолюватися. Нині тут перебуває 23 (двадцять троє) хворих. Загалом автомобілів тут 110.

Водночас міська влада радить мешканцям міста й зовсім не підходити близько до цього місця.

Загалом в окрузі Лос-Анджелеса планують виділити приблизно 2000 місць для людей, яким потрібно самоізолюватися. Поки їх приблизно 900.

І знову Нью-Йорк. Це архівні кадри 2018 року. На них люди йдуть на тенісний турнір на стадіон імені Біллі Джин Кінг. Саме це місце планують перетворити на тимчасову лікарню для пацієнтів із COVID-19. Як очікується, тут буде приблизно 350 ліжок.

Тим часом до міста прибув корабель-шпиталь Comfort на 1000 місць. На борту є 12 операційних, а також палати інтенсивної терапії. Тут лікуватимуть пацієнтів, які не хворі на коронавірус. Це судно допоможе звільнити місця у звичайних лікарнях, а також убезпечить людей, які бояться заразитися вірусом.

3. Іспанія поверне Китаю браковані тести на коронавірус

Браковані тести на коронавірус
Мадрид, Іспанія

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив, що частину експрес-тестів на коронавірус, які доставили з Китаю, повернуть назад. Як з’ясувалося, вони виявилися бракованими й за їхньої допомоги неможливо точно поставити діагноз. Закупили їх у китайської компанії Shenzhen Bioeasy («Шеньчжень Біоізі»).

Іспанські мікробіологи повідомляють, що чутливість цих тестів — 30%, а потрібно як мінімум 80%.

[Педро Санчес, прем’єр-міністр Іспанії]:
«Ми дотримуємося системи, яка перевіряє якість усього, що ми купуємо. Це Дослідницький центр ім. Карла III, який наразі затверджує ці експрес-тести. Він дотримується правил і вимог, які мають гарантувати, що тести точні. У цьому конкретному випадку тести повернуть постачальникові, а замість них отримають інші, з гарантією якості».

Такі ж браковані китайські тести виявили в Чехії. Їх замовили 300 тисяч штук, заплативши за це два мільйони доларів. Щонайменше 150 тисяч тестів уже прибуло з міста Шеньчжень. Назва компанії-постачальника невідома.

Чеські ЗМІ повідомляють, що у 80% випадків тести помиляються.

Сотні тисяч таких експрес-тестів закупило багато країн, зокрема й Україна. Як передбачається, результат вони мають видавати протягом 30 хвилин. Звичайні тести дають змогу поставити діагноз за кілька годин.

Водночас у чеському Національному інституті охорони здоров’я зазначають, що загалом ці тести малоефективні, бо виявляють антитіла й не можуть підтвердити наявність вірусу в перші 5?7 днів інфікування. Саме в цей період пацієнт найбільш заразний, проте його організм ще не виробив антитіл.

Раніше уряд Нідерландів також оголосив, що поверне до Китаю сотні тисяч бракованих масок для обличчя. Як з’ясували в місцевих лікарнях, вони не захищали лиця або ж мали несправні фільтри. Загалом Нідерланди замовили в Китаю 1,3 мільйона масок.

4. МОК: перенесена Олімпіада почнеться 23 липня 2021 року

Нові дати Ігор у Токіо
Лозанна, Швейцарія

Олімпійські ігри в Токіо почнуться на рік пізніше й пройдуть з 23 липня по 8 серпня. Паралімпіада стартує 24 серпня й завершиться 5 вересня. Нові дати Ігор оголосив президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах.

Минулого тижня уряд Японії та МОК домовилися відкласти змагання через пандемію коронавірусу.

[Томас Бах, голова МОК]:
«Зараз усе людство опинилося в темному тунелі, і ми не знаємо, як довго це триватиме. Але ми впевнені, що Олімпійські ігри стануть світлом в кінці цього тунелю. Це може стати надією для спортсменів і для всіх людей світу».

Раніше влада Токіо й олімпійський оргкомітет Японії планували провести Ігри навіть попри епідемію. Однак під тиском спортивних організацій інших країн погодилися перенести змагання.

Уперше за 124 роки в мирний час Олімпійські ігри розпочнуться невчасно. Голова МОК називає ситуацію безпрецедентною. Комітет не має плану й не має досвіду, як діяти за таких обставин.

[Томас Бах, голова МОК]:
«Оргкомітет знову перевірятиме спортивні майданчики. Він дізнається, у якому стані всі конструкції, зведені для Ігор 2020 року. Ми оглянемо Олімпійське селище. Воно — серце Ігор і має бути в гарному стані».

МОК також співпрацюватиме з медійними компаніями всього світу, щоби ті привабили глядачів на Олімпіаду?2021. А ще комітету потрібно домовитися зі спонсорами про нову допомогу.

На приготування до Ігор Японія витратила 13 мільярдів доларів. Ще три мільярди доларів виділили японські спонсори.

5. Апарати ШВЛ в Україні пропонують робити за старими кресленнями Укроборонпрому
ШВЛ за старими кресленнями
Київ, Україна

На нині занедбаній військовій фабриці «Буревісник» у Києві колись виготовляли апарати штучної вентиляції легенів. Сьогодні їх виробництво хочуть відновити. Але не тут. Старі креслення планують передати приватним компаніям.

Проте електронна документація втрачена. Заступник генерального директора Укроборонпрому Мустафа Найєм повідомив, що комп’ютер із кресленнями зник, а інженери, які проектували ШВЛ, або звільнилися з роботи, або вже померли. Комп’ютер будуть шукати.

[Мустафа Найєм, заступник гендиректора Укроборонпрому]:
«Людина, яка знала, де знайти тут документи, працювала охоронцем у супермаркеті. Ми кілька днів не могли її знайти. Ми її знайшли, вона приїхала, подивилася, що відбувається, і виявилося, що комп’ютер, на якому були креслення, зник. Ми будемо з’ясовувати куди, і що з ним сталося. Але залишилися ще фізичні носії, ці креслення, які ви тут бачите. В архіві нічого не збереглося».

Укроборонпром також обіцяє допомогти зацікавленим приватним компаніям зі швидкою сертифікацією нового продукту і нарощуванням виробничих потужностей.

[Мустафа Найєм, заступник гендиректора Укроборонпрому]:
«Ми надамо доступ до цієї документації всім, хто захоче, тому що ми розуміємо, що зараз криза. Ми розуміємо, що є юридичні питання. Але я думаю, що в ситуації, коли країні потрібно дуже швидко величезна кількість цих апаратів, ми можемо піти на компроміс і юридичним шляхом надати дозвіл приватним компаніям ознайомитися з цією документацією».

Близько 20 років тому на заводі «Буревісник» працювало приблизно 6000 осіб. Вони виробляли різне устаткування, зокрема радіолокаційні системи для підводних човнів і апарати ШВЛ для лікування радянських солдатів в Афганістані.

Падіння попиту і брак державного фінансування призвели до банкрутства підприємства.

Нагадаємо, мер Віталій Кличко заявив, що в лікарнях Києва є тільки 200 апаратів ШВЛ для заражених коронавірусом.

6. Замість високої моди — маски: італійська фабрика перепрофілювалася

Замість суконь — маски
Швейне підприємство перепрофілювалося

Сукні та штани тут поки відклали в сторону. Моді доведеться почекати. Серед тимчасово непотрібних манекенів ця команда працівників виконує дуже важливу роботу — шиє захисні маски для обличчя.

Компанія ModaImpresa в області Молізе на півдні Італії раніше виробляла дизайнерський одяг для відомих брендів. Однак в умовах пандемії й карантину вирішила тимчасово перепрофілюватися, щоб 35 співробітників підприємства не втратили роботу.

[Ромоло Доразіо, директор компанії ModaImpresa]:
«Десять днів тому ми опинилися на роздоріжжі: що нам робити найближчими тижнями. Закрити компанію й сказати всім звернутися по допомогу через безробіття чи придумати щось, що дасть нам змогу працювати далі? Ось тоді виникла ідея шити маски для обличчя».

Маски мають два шари бавовняної тканини й паперовий TNT-фільтр.

[Анджела Форте, представниця компанії ModaImpresa]:
«Після того як ви користувалися цією маскою цілий день, можна дістати фільтр, випрати маску, стерилізувати її, а потім використовувати знову наступного дня».

Завдяки роботі підприємства лікарні області тепер забезпечені масками, яких спочатку не вистачало.

[Енцо ді Луоццо, співробітник Європейського інституту реабілітації]:
«Учора в департаменті цивільного захисту області Молізе не було масок. Він очікував, що вони надійдуть не раніше, ніж через тиждень. Добре, що компанія ModaImpresa налагодила виробництво масок, бо ця ситуація триватиме кілька місяців».

Швейна фабрика вже має замовлення на свою нову продукцію. Маски беруть для співробітників різноманітні компанії, а також вони потрібні клінікам і лікарням.

[Сандра Коларуссо, співробітниця швейної фабрики компанії ModaImpresa]:
«Ми припинили виробляти вишуканий одяг, вбрання високої моди. Наша робота повністю змінилася. Та я пишаюся, що можу допомагати людям».

Компанія виробляє 3?4 тисячі масок щодня, проте хоче збільшити кількість до 10 тисяч.

Ціну на маски зафіксували на рівні трьох євро, хоча багато хто зазначає, що їх могли продавати й по 10, бо попит на них дуже високий. Однак керівництво фабрики сказало, що не хоче наживатися на цьому необхідному товарі, а просто сподівається зберегти робочі місця й навіть збільшити їх кількість.

7. Китаєць придумав безпечну переноску для захисту немовлят від коронавірусу

Дитячий бокс безпеки
Шанхай, Китай

Молодий батько Цао Цзюньцзе із Шанхая придумав, як захистити свою двомісячну дитину від коронавірусу. Він розробив такий собі дитячий бокс безпеки, який забезпечує малюкові захищене середовище під час прогулянки на вулиці.

Винахід охоплює сам бокс, систему очищення повітря, а також спеціальний отвір, у який можна засунути руку й через рукавичку будь-якої миті доторкнутися до дитини без прямого контакту.

[Цао Цзюньцзе, винахідник дитячого бокса безпеки]:
«Дитячий бокс безпеки змодельовано за зразком рюкзака для перенесення котів. У ньому вбудовано електронну систему очищення повітря. І він під час прогулянок на свіжому повітрі забезпечує повністю ізольоване середовище. Для дитини такі умови комфортні й безпечні».

30-річний винахідник також установив датчик, який визначає якість повітря всередині бокса. Зокрема, вимірює рівень вмісту вуглекислого газу.

[Фан Лулу, дружина Цао Цзюньцзе]:
«Наша дитина ще занадто маленька, щоб носити маску. І маска може утруднити її дихання, це небезпечно. Гадаю, переноска, яку він зробив, досить безпечна. Ми вже користувалися нею кілька разів. Тепер мені легше».

Винахідник не збирається зупинятися на досягнутому. Тепер він планує почати серійне виробництво таких боксів. Щоправда, їх доведеться допрацювати.

[Цао Цзюньцзе, винахідник дитячого бокса безпеки]:
«Деякі батьки, діти яких старші за мою, теж хочуть таку переноску. Та їм не підходить розмір. Тепер мені треба зробити більш адаптивний дизайн».

Цзюньцзе каже, що такий бокс стане в пригоді не лише під час епідемії. Оскільки фільтри в ньому можна змінювати, він також буде корисним для перенесення дітей у містах, де брудне повітря.

8. 95-річна пацієнтка, що видужала від COVID-19: «Мені було не страшно»

Одужати від COVID-19 у 95 років
Ле-Локль, Швейцарія

Ця 95-річна жителька швейцарського міста Ле-Локль нещодавно повернулася з лікарні. Вона перенесла COVID-19, пролежавши тиждень у палаті інтенсивної терапії. Тепер Гертруда Фаттон спілкується через інтернет зі своїми десятьма онуками й одинадцятьма правнуками.

[Гертруда Фаттон, 95-річна пацієнтка, що одужала від COVID-19]:
«Чи було мені страшно? Ні, мені не було страшно померти, бо в моєму віці вже й так пора вмирати. Та я не думала, що помру, узагалі так не думала, і мені не було страшно».

Гертруду лікували в ізольованій палаті. Коли лікар одного разу запитав, чи хоче вона, щоб її під’єднали до апарата штучної вентиляції легень, вона відмовилася.

[Гертруда Фаттон, 95-річна пацієнтка, що одужала від COVID-19]:
«Лікар запитав мене: якщо щось трапиться, чи хочу я, щоб мені вводили в трахею трубку. Я сказала, що не треба, я вже прожила своє життя, не потрібно цього робити. Сказала йому: “Дайте мені спокійно померти”».

Дочка жінки не вірила, що та виживе, бо в її матері хронічна респіраторна хвороба.

[Жаклін Фаттон, дочка Гертруди Фаттон]:
«Знаючи, що в неї хронічний бронхіт, я сказала собі, що, якщо вона виживе, це буде неймовірно. Та я в це слабо вірила. Коли лікарі зателефонували мені й повідомили, що рівень кисню в її крові падає, і що в нас є 24 години, щоб це зупинити, я дуже злякалася. Я подумала: “Що мені робити? Сьогодні я можу втратити маму”».

Гертруда Фаттон каже, що за все життя мало хворіла. Останніми роками приймала лише таблетки від тиску, а ще пила сиропи від бронхіту.

[Гертруда Фаттон, 95-річна пацієнтка, що одужала від COVID-19]:
«У мене з’явилася надія. Я сподіваюся відновити сили й пожити ще трохи. Маю внуків, правнуків. Я все ще хочу їх бачити, спілкуватися з ними».

9. Уроки з космосу: астронавти діляться секретами життя в ізоляції

Життя в ізоляції
Астронавти діляться секретами

Експедиції на Міжнародній космічній станції тривають місяцями. І в астронавтів є великий досвід життя в ізоляції за 400 кілометрів од Землі.

Тепер в умовах пандемії коронавірусу вони вирішили поділитися секретами, як вижити в замкненому середовищі.

Британський астронавт Тімоті Пік провів на орбіті 186 днів. Каже, що дуже важливо жити за графіком.

[Тімоті Пік, британський астронавт]:
«Звички й рутина — це ключові речі, які допомагають тримати все під контролем у замкненому та ізольованому середовищі. Такий режим на Міжнародній космічній станції дуже важливий. А тут на Землі в такій складній ситуації нам теж слід перейняти цей досвід».

Тімоті Пік каже, що людям тривалий час доведеться вести нормальне життя не в зовсім нормальних умовах.

[Тімоті Пік, британський астронавт]:
«На МКС це означає, що ми прокидаємося, п’ємо чай, з’їдаємо сендвіч і йдемо на роботу в дуже незвичайних умовах. Але розпорядок дня, особлива структура й графік допомагають усе тримати під контролем. Тобто можна досягти запланованих цілей».

А астронавт НАСА Томас Джонс здійснив чотири космічні польоти на шаттлах.

[Томас Джонс, астронавт НАСА]:
«У шатлі була кімната, де стояв гребний тренажер. Мали й велотренажер, тому, коли з’являлася нагода, я займався. Це був гарний шанс очистити свідомість. Заняття давали змогу відпочити, я почувався значно ліпше. Я також міг дещо відволіктися від напруженого графіка, позайматися й осмислити пріоритети».

Повернутися до нормального життя також не завжди просто. Астронавт НАСА Ніколь Скотт поділилася спогадами перших хвилин на Землі після 91 дня на орбіті.

[Ніколь Скотт, астронавт НАСА]:
«Приземлившись і вийшовши з космічного апарата, я хиталася й була вражена. Принаймні в мене було так. Я подумала: “Ого, повітря так приємно пахне, воно таке чисте й свіже, відчуваю запах трави та землі”».

Астронавти також висловлюють надію, що люди подолають нинішнє лихо, й епідемія коронавірусу допоможе людству об’єднатися.

10. Спортзал на даху: іракські важкоатлети не байдикують на карантині

Тренажерний зал на даху
Дахук, Ірак

Іракські важкоатлети Френсіс та Усама тренуються прямо на даху будинку. Через епідемію коронавірусу в країні закрилися всі спортивні клуби. Тоді чоловіки вирішили обладнати власний тренажерний зал.

[Френсіс Горгезе, житель Дахука]:
«Перші три дні після закриття спортивних залів ми сприймали як відпочинок. Але потім уже не могли не тренуватися. Треба було знайти вихід».

У країні до 11 квітня діє комендантська година. Спортсмени побоюються, що її можуть продовжити, тому й вирішили займатися на даху.

[Усама Хусейн, житель Дахука]:
«Ці тренування додали мені сил, і я почуваюся щасливим. Коли тільки почав займатися, то створив щось із нічого. Я хочу надихати молодь і бути для неї джерелом позитивної енергії».

Спортивний інвентар іракські спортсмени позичили в тренажерному залі, де зазвичай тренуються.

11. Сейшельські Острови взяли під захист 30% своїх територіальних вод

Територіальні води під захистом
Сейшельські Острови

Сейшельські Острови можуть здатися не дуже великими, але дива, які навколо них приховують підводні глибини, нескінченні.

І тепер невелика острівна держава оголосила, що взяла під державний захист третину своїх територіальних вод. Це приблизно 445 тисяч квадратних кілометрів — більше ніж площа Німеччини.

[Денні Фор, президент Сейшельських Островів]:
«Ці 30% означають, що ми чинимо правильно заради майбутніх поколінь. Захист третини нашої ексклюзивної економічної зони площею 1,3 мільйона квадратних кілометрів — це дуже важливо для такої маленької країни, як Сейшели».

Велика частина майже 100-тисячного населення країни живе з рибальства й туризму. Водночас країна також потерпає від підвищення рівня Світового океану, ерозії ґрунту й знебарвлення коралових рифів.

Торік у квітні президент Сейшельських Островів зробив перше у світі звернення голови держави до нації з невеликої субмарини. Він закликав захистити океани планети.

[Денні Фор, президент Сейшельських Островів]:
«Ми взаємодіємо з природою й залежимо від океану. І це дуже сильне послання для майбутніх поколінь. Ми робимо це заради нинішніх людей, а також для майбутніх жителів планети».

Різні країни захищають свої води своїми методами. Але правила переважно містять обмеження на дії, які шкодять довкіллю, наприклад деякі види рибальства.

Нині під захистом перебувають лише 7% Світового океану. Країни домовилися цього року збільшити площу до 10%. Однак екологи впевнені, що під захист має потрапити від 30 до 50% територіальних вод різних країн.

Водночас Сейшельські Острови виконали кінцеву мету плану на 10 років раніше. Узяти під захист 30% територіальних вод вони обіцяли до 2030 року.

12. Кінозал просто неба: карантин не заважає південнокорейцям розважатися

Кінозал для автомобілістів
Сеул, Південна Корея

Коли настануть сутінки, на футбольному полі в сеульському районі Сондонгу вмикається кінопроектор. А пасажири автомобілів стають глядачами. Така розвага дає їм змогу одночасно дотримуватися соціального дистанціювання й не відчувати себе відірваними від суспільства.

[жителька Сеула]:
«Цими днями майже нема чого робити. Бути на вулиці страшнувато. Тому чудово, коли можна побувати в кінотеатрі для автомобілістів».

Південнокорейська влада закликає людей не виходити з дому, а, опинившись на вулиці, не наближатися до інших.

[житель Сеула]:
«Через коронавірус майже ніде призначити побачення своїй дівчині. Коли в Сондонгу відкрився цей кінотеатр, я взяв у батьків машину й приїхав сюди. Добре перебувати в ізольованому просторі, і сподіваюся, моїй дівчині сподобається фільм».

Усі квитки на фільм розкупили за десять хвилин.

13. Новонароджене тигреня в мексиканському зоопарку назвали Ковідом

Тигреня з кличкою Ковід
Кордова, Мексика

Цей малюк недавно народився в приватному мексиканському зоопарку міста Кордова. Назвали його Ковід — на честь коронавірусу, який спричинив такий переполох.

Поява тигреняти на світ теж була неочікуваною.

[Кітсія Родрігес, ветеринар, дочка власника зоопарку]:
«Річ у тім, що поява Ковіда всіх здивувала. Ми не знали, що він має народитися. Дуже миле тигреня. Воно живе-здорове. Сподіваємося, що ви скоро й самі його побачите».

Цей невеликий зоопарк понад 20 років спеціалізується на порятунку тварин, яких забрали з цирків та екзотичних приватних колекцій.

Мама Ковіда теж колишня циркова тигриця. Їй 8 років. А шестирічний батько потрапив сюди з приватних рук після того, як травмувався.

Тигреня з’явилося на світ 14 березня.

Зоопарк і далі працює, але відвідувачів значно менше.

[Кітсія Родрігес, ветеринар, дочка власника зоопарку]:
«Зараз усі у скруті, ми теж. Але гадаю, кожне нове народження нам допомагає й надихає рухатися вперед. Ковід — це подарунок».

Ковід — належить до бенгальського підвиду тигрів.

14. Квітучим парком Кекенгоф у Нідерландах можна буде помилуватися онлайн

Тюльпани квітнуть без людей
Ліссе, Нідерланди

Яскраве сонце, соковито-зелена трава і строкаті клумби. Королівський парк Кекенгоф у Нідерландах милує очі квітучими тюльпанами, нарцисами й гіацинтами. Але цією красою ніхто не милується. Парк закрито через карантин.

Зазвичай Кекенгоф приймає гостей із середини березня до середини травня. За цей час його відвідує близько півтора мільйона туристів зі 100 країн. У парку й поруч із ним, як правило, працює 1300 осіб, але цьогоріч — не більш як 50.

[Барт Сімерінк, директор парку Кекенгоф]:
«Це велика втрата. Для всіх садівників, для всіх працівників Кекенгофу й для тих, хто продавав їжу, працював на стоянках і в магазинах. Багато хто потерпає через цю ситуацію».

Звичайний виторг парку в сезон цвітіння — 20 мільйонів євро. Цього року доходу немає. Дуже збиткують і продавці квітів, що влаштувалися поруч із Кекенгофом.

[Якуліне де Мой, продавчиня квітів]:
«Продається набагато менше, ніж зазвичай. Туристів немає. Нам доводиться дуже знижувати ціну, бо ми не можемо експортувати тюльпани. Намагаємося продавати їх місцевим жителям, щоб хоча б вони насолоджувалися нашими квітами».

Та все ж люди однаково зможуть помилуватися квітучим парком — тільки здаля. Директор планує влаштовувати онлайн-екскурсії за допомогою нідерландського телебачення.

[Барт Сімерінк, директор парку Кекенгоф]:
«Якщо люди не можуть приїхати в Кекенгоф, ми принесемо Кекенгоф до них».

У парку вирощують квіти із середини минулого століття. Щороку у вересні 40 садівників висаджують на 32 гектарах землі сім мільйонів цибулин тюльпанів, нарцисів та гіацинтів. Робота триває три місяці.
Коротке посилання на цю сторінку:

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: