29.08.2024
Телеканал NTD

Огляд світових подій (з 15 по 19 березня)

Огляд світових подій (з 15 по 19 березня)

1. ВООЗ закликала країни активніше тестувати людей на коронавірус Поширення коронавірусу ВООЗ закликає проводити більше тестувань..

Дата завантаження: 2024-03-29

video

1. ВООЗ закликала країни активніше тестувати людей на коронавірус

Поширення коронавірусу
ВООЗ закликає проводити більше тестувань

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала країни ще більше активізувати тестування на коронавірус. Виконавчий директор програм ВООЗ з надзвичайних ситуацій також попередив про небезпеку, на яку наражаються медичні працівники в разі, якщо їм не вистачає захисного одягу.

[Майкл Раян, представник ВООЗ]:
«Якщо всі кинуться купувати все, що, на їхню думку, знадобиться у найближчому майбутньому, то багато хто залишиться ні з чим. Мається на увазі все: від туалетного паперу до засобів захисту. Але якщо без туалетного паперу ми ще прожити можемо, то лікарі без захисних костюмів працювати не можуть».

ВООЗ також повторила свою рекомендацію відкласти масові заходи або зменшити їх масштаб.

[Майкл Раян, представник ВООЗ]:
«Це хвороба не тільки людей поважного віку. Звичайно, молоді й здорові люди переносять хворобу набагато легше. Але у багатьох досить здорових дорослих можуть розвинутися серйозніші симптоми. Ось чому нам треба бути напоготові й забезпечити спостереження за всіма, навіть легкими випадками, щоб не проґавити ознак посилення хвороби».

Загалом у світі кількість підтверджених випадків зараження перевищила 200 тисяч. Сюди додано й статистику з Китаю, однак багато експертів вважає, що КНР значно занижувала й далі занижує свої показники, і вони можуть бути в рази вищими.

У Південній Кореї в четвер повідомили про збільшення щоденної кількості нових випадків зараження коронавірусом. Так серед понад 150 хворих більша частина жила в будинку для людей похилого віку міста Тегу. Раніше в країні впродовж чотирьох днів фіксували менш як 100 нових хворих.

Найважча ситуація поза Китаєм поки в Італії. Там за 18 березня було виявлено понад 4200 нових випадків зараження, а також зафіксовано 475 смертей. Загальна кількість хворих перевищує 35 700, а жертв COVID-19 у країні вже майже 3000.

Серед інших найбільш постраждалих європейських країн — Іспанія та Німеччина. Виявлених хворих там майже однакова кількість. В Іспанії — більш як 14 700, а в Німеччині — понад 12 300. Водночас показники смертності дуже різні. Іспанців померло понад 630, тоді як німців — 28.

2. Як в Україні проходить карантин

Карантин у дії
Україна

З 18 березня в Києві перестало працювати метро, наземний транспорт перейшов на особливий режим роботи. У маршрутки повинні впускати не більше ніж 10 осіб, а в автобуси, тролейбуси й трамваї — не більш як 20. Усі мають бути в масках.

Але фактично далеко не всюди в транспорті дотримуються допустимої кількості, а більша частина пасажирів без маски.

У Київпастрансі повідомили, що вартість проїзду на час карантину не підвищиться, навіть попри те що кількість пасажирів зменшиться в рази.

Крім цього, припинило роботу залізничне сполучення. В аеропорті теж майже нікого немає — тут скасовано всі рейси.

Також закрили всі торгові центри, спортзали, салони краси, ресторани, бари, обмежено переміщення містом і між іншими населеними пунктами. Працюватимуть банкомати, заправки, аптеки, продуктові магазини.

Тим часом Верховна Рада проголосувала за посилення відповідальності за порушення правил обсервації й умисне інфікування коронавірусом. Порушників штрафуватимуть на суму від 17 до 51 тисячі гривень. Якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби — арешт на шість місяців чи позбавлення волі на 3 роки.

[житель Києва]:
«Загалом добре, що уряд діє на випередження поширення вірусу, але наскільки це ефективно, побачимо. Поки страху ніякого немає».

Схожа ситуація й у Львові: закриті всі кав’ярні й ресторани, а працівники супермаркетів — у масках і рукавичках. Львів до недавнього часу відвідувало багато туристів з європейських країн.

[жителька Львова]:
«Ось дивіться: ходять люди, і ми не знаємо, звідки вони приїхали, дуже багато незнайомих, і відповідно потрібно захищатися. Ось тут бачите — маска, прополіс і прокладка. Приходжу, відриваю й ставлю іншу».

Карантин триватиме до 3 квітня, якщо ситуація не погіршиться.

3. Майк Помпео розкритикував Китай за намір вислати американських журналістів

Вислання журналістів
Майк Помпео зробив заяву

Держсекретар США Майк Помпео сказав, що шкодує через рішення Китаю позбавити акредитації ще більше американських журналістів. Він також висловив сподівання, що Пекін перегляне своє рішення.

[Майк Помпео, держсекретар США]:
«І китайці, і інші люди кажуть, що хочуть знати більше про цю країну, однак її влада й далі вживає заходів, які позбавляють світ можливості дізнатися, що ж насправді там відбувається».

Комуністична влада КНР заявила, що вишле з країни американських журналістів, які працюють на New York Times, Wall Street Journal і Washington Post. Вона також сказала, що китайські підрозділи згаданих вище видань, плюс радіо «Голос Америки» й журнал Time, повинні будуть передавати владі інформацію про своїх співробітників, фінансові справи, діяльність і нерухомість у Китаї.

Усе це, як припускають, стало відповіддю на рішення Держдепартаменту США, який на початку березня класифікував п’ять представництв китайських державних ЗМІ як іноземні місії. Він також зменшив кількість китайського персоналу, який може працювати в таких офісах у Сполучених Штатах Америки. Раніше Білий дім назвав ці ЗМІ, зокрема новинне агентство «Сіньхуа» і China Global Television Network, органами масштабної пропаганди китайської компартії.

[Майк Помпео, держсекретар США]:
«Люди, яких ми виявили кілька тижнів тому, не були представниками ЗМІ, які діють у нашій країні вільно. Вони були співробітниками пропагандистських органів Китаю. Тому, відповідно до американських законів, ці ЗМІ визначили як іноземні місії».

Майк Помпео також сказав, що Китай піддає цензурі всі новини про коронавірус, і що світ занадто пізно дізнався про те, що відбувається в країні.

[Майк Помпео, держсекретар США]:
«Ми знаємо, що першим про уханський вірус дізнався китайський уряд. На ньому лежала відповідальність підняти прапор і попередити, що в них є проблема, вона особлива й становить велику загрозу. Але минуло неприпустимо багато часу, перш ніж світ дізнався про ризик, який був усередині Китаю».

Варто зазначити, що багато експертів також сумніваються в правдивості повідомлень офіційних ЗМІ КНР про те, що епідемія коронавірусу в Китаї вже під контролем і йде на спад. На їхню думку, влада таким чином хоче, з одного боку, показати перевагу партії, яка нібито змогла перемогти епідемію, а з другого, змусити китайців вийти на роботу, щоб врятувати економіку, яка занепадає.

4. Один з лідерів Революції парасольок у Гонконзі вийшов на свободу

Активіст вийшов на свободу
Гонконг, КНР

Один з лідерів гонконзької Революції парасольок вийшов з в’язниці, відсидівши призначений йому термін ув’язнення. 61-річного Чхан Кхіньманя, колишнього професора соціології, торік звинуватили в попередній змові щодо порушення громадського порядку. Такі звинувачення в Гонконгу й материковому Китаї часто використовують для винесення вироків активістам.

Чхан Кхіньмань був одним з лідерів протестного руху 2014 року. Тоді тисячі жителів блокували вулиці Гонконгу, намагаючись домогтися для регіону чесних і вільних виборів голови адміністрації.

Чхан Кхіньмань каже, що ні про що не шкодує.

[Чхан Кхіньмань, демократичний активіст]:
«Життя у в’язниці було непростим, але я взагалі не жалкую, бо це ціна, яку довелося заплатити за прагнення демократії. Гадаю, за останні кілька місяців жителі Гонконгу ліпше зрозуміли, чому нам довелося вдаватися до громадянської непокори, щоби боротися за свободу».

Під час протестів 2014 року протягом 79 днів активісти блокували багато центральних вулиць регіону, встановлюючи там намети. Люди намагалися домогтися того, щоб громадяни мали можливість обирати голову Гонконгу голосуванням. Поки це робить спеціальна комісія, яка складається з політиків, лояльних до китайської компартії.

Чхан Кхіньмань також висловив підтримку молодим активістам, які сьогодні виходять на протести на вулиці Гонконгу, вимагаючи демократії.

[Чхан Кхіньмань, демократичний активіст]:
«Девізом влади були чесність, відкритість і неупередженість. Чи застосовує зараз влада це гасло? Як можна не розчаруватися в цьому уряді? Ось тому я можу зрозуміти, коли деяка молодь активно діє».

Протести 2014 року назвали Революцією парасольок, бо люди використовували їх, щоб захищатися від кийків і перцевого спрею, якими поліція розганяла демонстрації.

5. «Зламати кризу»: Естонія провела онлайн-конференцію щодо коронавірусу

«Зламати кризу»
48-годинний мозковий штурм

Понад 860 учасників зібралося онлайн на 48-годинний мозковий штурм. Його організували естонські IT-фахівці та представники уряду. Мета заходу — знайти ідеї, що допоможуть упоратися з кризою, яку спричинив коронавірус.

До учасників звернулася президент Естонії.

[Керсті Кальюлайд, президент Естонії]:
«20 років ми проводили цифрову трансформацію, і тепер ми — нація, яка її здійснила. Мусимо допомогти один одному подолати кризу, (пов’язану з COVID-19)».

Через заборону на масові зібрання конференція вперше пройшла винятково в мережі. Назвали її «Зламати кризу». Приблизно 30 команд працювало з дому, обговорюючи прототипи апаратів і програмні розробки.

Чимало ідей були пов’язаними з мобільними застосунками. Наприклад, Corona-Tracker використовує дані із сучасних «розумних» годинників, щоби стежити за поширенням коронавірусу.

Ще одна програма допоможе людям у складній ситуації шукати допомогу всередині своїх спільнот. Для цього пропонують реєструватися волонтерами.

[Кай Ісанд, організатор конференції]:
«Я підтримую зусилля спільнот, а також волонтерів, які об’єднуються й допомагають один одному. Це справді дуже приємно бачити».

Серед п’яти проектів-переможців, які отримали по 5000 євро на подальшу роботу, — команда Ventit. Вона придумала просту систему вентиляції легенів.

[Лаур Лаанеметс, представник Ventit]:
«Ми хочемо відкрити це джерело для всіх: надати креслення й коди, щоби кожен у світі міг їх завантажити, а потім інженери зробили такі апарати для місцевих лікарень».

Естонію нерідко називають «європейською кремнієвою долиною». Там виникає найбільше в ЄС технологічних стартапів.

6. Черевики зі шкіри курячих лапок виготовляють в Індонезії

Черевики з курячої шкіри
Бандунг, Індонезія

Взуття зі шкіри рептилій — символ високого статусу й достатку. І такі вироби не всім по кишені. Але індонезійський підприємець Рамдхані знайшов заміну дорогому матеріалові й робить взуття зі шкіри курячих лапок.

[Нурман Фарієка Рамдхані, власник взуттєвої майстерні]:
«Ми вибрали таку шкіру, бо індонезійські ресторани швидкого харчування викидають багато курячих лапок. Ми хочемо, щоб від них було більше користі».

Молодий бізнесмен також хоче захистити крокодилів і змій, бо деяким видам загрожує зникнення. На його думку, взуття зі шкіри курячих лапок теж на вигляд ексклюзивне й оригінальне.

Шкіру вручну відокремлюють від м’яса й кістки, потім фарбують і зшивають разом кілька клаптиків. На одну пару чоловічих туфель потрібно 45 курячих лапок.

Таке взуття Рамдхані робить уже майже три роки. Ідею подав батько, який теж працює в цій майстерні. Готову продукцію продають у місцевих магазинах.

[покупець]:
«Зазвичай курячі ніжки сприймаються як їжа, та, виявляється, з (їхньої) шкіри роблять взуття. Це дуже цікаво».

[Нурман Фарієка Рамдхані, власник взуттєвої майстерні]:
«Щоразу, коли наш товар доходить до клієнтів, то завжди перевершує їхні очікування. Їм подобається навіть паковання нашої продукції. Вони кажуть, що це взуття зручно носити. Досі відгуки покупців були позитивними».

У взуттєвій майстерні працює п’ять осіб. Процес виготовлення однієї пари взуття триває десять днів. Черевики коштують від 35 до 140 доларів.

7. Чи стане кава улюбленим напоєм нігерійців?

Прищепити любов до кави
Лагос, Нігерія

Привезені з різних країн сорти кави красуються за склом у спеціальних колбах. Власник цієї нігерійської кав’ярні в Лагосі сподівається запровадити в країні моду на вживання цього напою. Він влаштовує цілі церемонії, пригощаючи кавою елітних сортів.

[Ібрагім Саманде, власник кав’ярні]:
«Наше суспільство доволі амбітне, тому дуже легко запровадити моду на що завгодно».

Деякі сорти в кав’ярні Ібрагіма коштують у сто разів дорожче, ніж звичайна кава, яку продають на вулицях. Наприклад, тут є зерна, які побували в шлунку африканської вівери — хижого ссавця, який охоче їсть кавові ягоди. Уважається, що, пройшовши такий цикл, кава набуває особливого аромату.

Але, щоб зробити напій популярним у Нігерії, доведеться потрудитися. У цій країні люди віддають перевагу чаю або какао. Проте з 2010 року обсяги споживання кави майже подвоїлися. А торік нігерійці випили понад 1,6 тонни напою.

[Ібрагім Саманде, власник кав’ярні]:
«За кордоном це великий бізнес. Тож я вважаю, що ми теж можемо ввійти в такий ланцюжок постачань».

Поки ж власник кав’ярні націлився на еліту суспільства, адже, якщо зацікавити її, то це стане великим стимулом для індустрії загалом.

[Тосін Ашає, дизайнер]:
«Я не була прихильницею кави, але бариста неспішно показав мені процес її приготування. І це захопливе видовище».

Водночас Ібрагім уважає, що Нігерія має й далі розвивати свій ринок кави так само активно, як і виробництво олії та вирощування рису.

8. Одружитися в умовах коронавірусу: молодята шукають вихід

Весілля під загрозою
Поширення коронавірусу

Стурбовані гості, сплутані плани на медовий місяць і розгублені молодята. Через пандемію коронавірусу весільна індустрія відчула на собі такий же удар, як і всі інші. Головне запитання, яке мучить пари: скасовувати чи не скасовувати.

Планувальники заходів беруть на себе основний удар. Їм надходять сотні дзвінків від клієнтів, які не розуміють, що їм робити далі.

[Бет Берштейн, планувальниця весіль]:
«Весільна індустрія постраждала в дуже багатьох аспектах. Бачимо, що клієнти вельми стурбовані, вони хочуть, щоби ми їм щось порадили. Нас запитують про політику скасування й затримки одружень. І ми переглядаємо всі наші контракти».

Але непокояться майбутні молодята не лише через це. Тепер багато наречених можуть просто не дочекатися своїх суконь. Особливо в США дуже часто наряди замовляють у Китаї. А там виробництво через коронавірус ще не відновлено.

[Девід Гаффке, власник весільного салону]:
«Вони кажуть, що повернуться на роботу не раніше ніж 1 квітня. Щодо весіль у травні, червні та липні, то встигнути до того часу буде неможливо».

Власники салонів кажуть, що в ситуації, що склалася, нареченим, найімовірніше, доведеться купувати готові сукні.

[Девід Гаффке, власник весільного салону]:
«Вони нещасні. Вони не отримують сукні своєї мрії, у якій уявляли себе біля вівтаря. Це дуже емоційна мить».

Тим часом організатори весіль кажуть, що вже продумують, як убезпечити гостей. Вони пропонують розвішувати всюди антибактеріальний гель, наймати додатковий персонал, який постійно оброблятиме поверхні, а також додати до уніформи офіціантів рукавички.

9. Собаки та щури допомагають естонським дітям вчитися читати вголос

Читання вголос собакам
Тарту, Естонія

Юний Мартін читає книжку білому декоративному щурові. Так йому легше впоратися зі сором’язливістю і страхом, тому він робить успіхи. Такі читання регулярно проходять у бібліотеці естонського міста Тарту.

[Лііс Маалтсемеес, мама учасника програми]:
«Гадаю, дітям дуже корисно читати біля тварин, бо ті допомагають їм заспокоїтися. Мої сини відразу починають читати, коли поруч пацюк».

А це Томі. Йому легше опановувати читання вголос, погладжуючи ньюфаундленда.

[Аннелі Айм, мама учасника програми]:
«Він не любить читати, але собаці читає без проблем. Ми сюди ходимо вже другий рік».

Бібліотека розпочала цей проект спільно з Тартуським університетом шість років тому.

[Єва Роотс, співробітниця бібліотеки]:
«Ми помітили багато позитивних змін: у дітей поліпшилася якість читання, їм стало цікавіше читати, вони менше бешкетують й не так сильно бояться собак. Поліпшується й соціальна поведінка: вони ставляться до інших з великою повагою».

У дітей підвищується й самооцінка.

[Карл Мартін Рейнло, брат учасника програми]:
«Брат тепер значно ліпше читає, він став відкритішим і самостійнішим і розмовляє вільніше».

Власники собак уважають, що їхнім вихованцям спілкування з дітьми теж на користь.

[Джейн Бенно, власниця собаки]:
«Безумовно, це добре для собаки. Це обопільна користь. Діти можуть погладити тварину, а вона — поспілкуватися не лише з господарем, але й з іншими людьми».

На думку фахівців, дітям легше читати вголос у товаристві собак, бо ті їх не критикують і не поправляють, як батьки чи вчителі. Вони вбачають у тваринах вдячних слухачів, тому почуваються вільніше й упевненіше.

10. Понад 6000 бігунів узяли участь у півмарафоні на заході Англії

Забіг міськими вулицями
Бат, Велика Британія

Вулицями старовинного британського міста Бат пробігло понад 6000 спортсменів. Тут відбувся традиційний півмарафон, який проводять уже майже 40 років.

Цього року через поширення у світі китайського коронавірусу бігунів удвічі менше. Однак організатори від змагань відмовлятися не стали, бо медики не заперечували.

Забіг починається й закінчується на вулиці Грейт-Палтні-стріт. Маршрут проходить уздовж обох берегів річки Ейвон.

Уперше півмарафон у Баті провели 82-го року. У ньому беруть участь спортсмени, які готуються до лондонського марафону. Змагання скасовували лише раз — два роки тому. Тоді в березні лежало ще надто багато снігу.

Забіг у Баті — це найбільший одноденний благодійний захід на південному заході Англії. 2016 року організатори зібрали понад два мільйони фунтів стерлінгів.

11. На острові Хоккайдо сподіваються зберегти змагання на конях-ломовиках

Кінь-ломовик провезе олімпійський вогонь
Обіхіро, Японія

Естафета олімпійського вогню Ігор в Токіо прибуде на острів Хоккайдо лише в середині червня. Але в Обіхіро вже готуються до цієї події. А їздець Такумі Фудзімото сподівається, що його оберуть факелоносцем.

Він уже багато років бере участь у змаганнях коней-ломовиків, які називаються баней-кейба.

[Такумі Фудзімото, їздець]:
«Якщо мене оберуть (факелоносцем), це буде чудово. Таке може статися раз у житті».

Раніше місцеві селяни возили деревину на конях-ломовиках, потім з’явилася техніка, і така потреба відпала. Зате зародилися змагання баней-кейба. Їх проводять із 1946 року.

Коні, які беруть участь у змаганнях, іноді важать тонну. Вони мають протягнути за собою сани з вантажем масою кілька сотень кілограмів. Довжина дистанції — 200 метрів. Коням можна зупинятися, щоб відпочити, бо на трасі є підйоми. Перемагає учасник, який разом із саньми першим перетне фінішну лінію.

На Хоккайдо було чотири іподроми для змагань баней-кейба. З 2000-х років на острів приїжджає дедалі менше туристів, і три іподроми закрили. Тепер місцеві жителі сподіваються, що естафета олімпійського вогню знову пробудить інтерес до цих кінних змагань, і мандрівників побільшає.

Факел прибуде до Обіхіро 14 червня. Його провезе на коні факелоносець-їздець.

[Тецуя Сатоу, голова кінної асоціації]:
«Гадаю, обрали нас, бо тут розташований єдиний іподром для змагань баней».

Тим часом у Японії й далі поширюється коронавірусна інфекція. Хворих понад 800. Найгірша ситуація — на острові Хоккайдо. Тут заразилися 144 людини. Кінні змагання в Обіхіро проходять без глядачів.

Олімпіада в Токіо має відкритися 24 липня. Влада скасовувати змагання не планує.

12. Галерея Уффіці у Флоренції пропонує прогулятися її залами онлайн

Мистецтво на карантині
Флоренція, Італія

Італія залишається на суворому карантині, намагаючись стримати поширення коронавірусу. У таких умовах жителі країни вигадують дедалі більше способів, щоб надихнути один одного й урізноманітнити дні в тотальній ізоляції.

Наприклад, мистецтво ніхто не скасовував. І тепер знаменитими коридорами галереї Уффіці у Флоренції можна прогулятися у Facebook на спеціально створеній для цього сторінці.

[Крістіан Спадоні, фахівець із цифрових технологій]:
«Потреба в цьому виникла через ситуацію, у якій ми живемо. Ми вирішили надати таку можливість, бо італійці змушені залишатися вдома. Те ж стосується і всіх інших людей, які поки не можуть потрапити до галереї».

Галерея також розпочала програму «Моя кімната». Це серія віртуальних міні-турів, під час яких гіди показують цікаві куточки музею, розкриваючи таємниці скульптур і картин.

[Антонелла Мадалезе, співробітниця музею]:
«Ми вирішили створити такі “художні пігулки”, щоб люди, які фізично не можуть відвідати музей, могли насолоджуватися шедеврами, цими неоціненними роботами, які зберігаються в галереї Уффіці».

Уже першого дня роботи ініціативи понад 360 тисяч осіб зайшли на сторінку музею. Також підписників стало більше на 27 тисяч.

Тепер й італійці, й іноземці можуть насолоджуватися роботами Тіціана, Тінторетто й Леонардо да Вінчі, не ризикуючи підхопити вірус. Заразитися тут можна хіба що красою традиційного мистецтва.

13. Пташеня рідкісного грифа-ягнятника вилупилося в болгарському центрі охорони природи

У грифа-ягнятника вилупилося пташеня
Стара Загора, Болгарія

Це пташеня грифа-ягнятника з родини яструбових вилупилося всього кілька днів тому. Його батьки живуть у болгарському центрі охорони природи в Старій Загорі.

У дикій природі Болгарії цих грифів уже не зустріти, тож працівники центру самі виходжують пташенят, намагаючись зберегти кожну особину.

[Андріана Дічева, співробітниця центру]:
«Ми забираємо яйце з гнізда, коли бачимо, що пташеня проклюнуло шкаралупу й намагається вибратися. Ми допомагаємо йому, щоб воно не поранилося й вижило».

Пташеня їсть чотири-п’ять разів на день. Щоб не перегодувати, його зважують. Після їди його відносять в інкубатор.

[Андріана Дічева, співробітниця центру]:
«Поївши, воно засинає. Дуже важливо стежити за температурою довкола, бо після їди в пташеняти підвищується температура тіла. Щоби воно не перегрілося, ми робимо повітря прохолоднішим. Але йому також не має бути холодно».

Стать пташеняти дізнаються днів за 30. Дорослого грифа-ягнятника передадуть іноземним організаціям-партнерам. Ті або відпустять птаха в дику природу, або підшукають йому пару, щоб він брав участь у програмі розведення.

У болгарському центрі з 2016 року в родині грифів-ягнятників вилупилося вже сім пташенят. Фахівці надіються, що колись цей вид знову житиме в дикій природі Болгарії.

У центрі допомагають й іншим птахам.

[Христина Клісурова, ветеринар]:
«Велика частина нашої роботи — це реабілітація, реанімація та амбулаторне лікування. У нас за рік буває понад 1800 пацієнтів. Тут працює чотири ветеринари, два помічники, біологи й екологи».

Деяких птахів навіть після лікування не можна випускати на волю. Вони залишаються жити в центрі й стають названими батьками для пташенят-сиріт, таких як боривітри, сови й зозулі.

14. Тиждень моди в Мумбаї: натуральні тканини й перероблені матеріали

Показ «зеленої» моди
Мумбай, Індія

Студенти, які вивчають дизайн, продемонстрували свої роботи в межах Тижня моди в Мумбаї. Вони показали екологічну моду, яка передбачає використання натуральних і перероблених тканин, а також принта ручної роботи.

Наприклад, ця колекція складається з вбрання, зробленого з переробленої тканини.

[Авітрі Чаударі, модель]:
«Це приклад тканини, яку використали, щоб пошити сукні та інші моделі».

А ці наряди зроблено з шовку-сирцю з принтом, зробленим вручну.

[Суман Ратан Сінгх Рао, модель]:
«Вельми пишаюся й удячна, що вони вибрали мене демонструвати цю сукню. І мені здається, що прохід цим подіумом став найнезабутнішим моїм досвідом».

Мумбай називають центром індійської індустрії розваг, бо в місті розташований Боллівуд. Популярний щорічний модний захід вирішили тут не скасовувати, попри рекомендації влади відмовитися від масштабних зібрань через коронавірус.
Коротке посилання на цю сторінку:

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: