20.02.2024
Телеканал NTD

Огляд світових подій (з 22 по 26 березня)

Огляд світових подій (з 22 по 26 березня)

1. Загреб оговтується від найсильнішого за 140 років землетрусу Наслідки землетрусу Загреб, Хорватія Військові Загреба допомагають..

Дата завантаження: 2024-04-20

video

1. Загреб оговтується від найсильнішого за 140 років землетрусу

Наслідки землетрусу
Загреб, Хорватія

Військові Загреба допомагають прибирати вулиці після землетрусу, який стався в неділю.

Пошкоджено будівлі й автомобілі. Повідомляють про загибель 15-річного підлітка.

Підземні поштовхи були магнітудою 5,3 бала й стали найсильнішими в хорватській столиці за останні 140 років. Потім було ще два потужних афтершоки.

[жителька Загреба]:
«Він був такої сили, ніби хтось кинув тисячу динамітних шашок. Я живу на першому поверсі. Усе почало валитися. Жах, повна безпорадність».

[жителька Загреба]:
«Я не дуже злякалася, хоча це було страшно. Наче ми на воді. Стіни попливли. Наш будинок недавно відремонтували. Жах. Усе завалилося в одну купу».

Епіцентр землетрусу був за шість кілометрів від Загреба. Підземні поштовхи відчувалися в усіх Західних Балканах.

Влада Хорватії закликає людей, якщо це можливо, бути на вулиці, але разом з тим через коронавірус триматися один від одного на відстані. Кількість хворих у країні вже перевищила 250 осіб.

[Андрей Пленкович, прем’єр-міністр Хорватії]:
«Поліція й армія скористаються дронами, щоб з повітря оцінити стан дахів і побачити повну картину руйнувань. Закликаю всіх ходити якомога далі від будівель. Якнайдалі, бо вітер може здути пошкоджену плитку або цеглу. Зараз важливо бути обережними, щоб уникнути можливих трагедій».

Співробітники Червоного Хреста роздають гарячу їжу й воду людям, які змушені залишатися на вулиці в холодну погоду.

2. Сенат США затвердив пакет допомоги економіці обсягом $ 2 трлн

Пакет допомоги затвердили
Вашингтон, США

Сенат американського Конгресу 25 березня затвердив пакет допомоги економіці для подолання кризи, пов’язаної з епідемією коронавірусу. Його обсяг становить два трильйони доларів. Він має допомогти людям, що залишилися без роботи, і компаніям, яких зачепив карантин. Також кошти направлять на купівлю необхідного медичного обладнання, якого гостро потребують лікарні.

Республіканці й демократи в сенаті довго не могли дійти згоди щодо деяких пунктів. Та зрештою за кінцевий варіант документа проголосували одноголосно всі 96 сенаторів.

Тепер закон має затвердити нижня палата Конгресу, після чого пакет направлять на підпис президенту. Дональд Трамп уже пообіцяв підписати документ, щойно він опиниться на його столі.

[Мітч Макконнелл, лідер більшості в сенаті США]:
«Я з гордістю оголошую, що сьогодні жоден сенатор не проголосував проти цього пакета допомоги обсягом два трильйони доларів, який має врятувати малий і великий бізнес, а також надати фінансування для працівників охорони здоров’я, учених, лікарів та всіх інших, хто протистоїть цій пандемії».

[Чак Шумер, лідер меншості в сенаті США]:
«Ця хвороба дуже незвичайна й небезпечна. Коли ми ухвалили цей закон у сенаті, ми не обнялися, а просто помахали один одному на відстані».

Цей законопроект стане наймасштабнішим пакетом допомоги, який будь-коли ухвалював американський Конгрес. Він передбачає 500 мільярдів доларів для найбільш постраждалих галузей економіки. Також з нього американським сім’ям виділять по 3000 доларів одноразової допомоги.

У США виявлено близько 70 тисяч випадків зараження COVID-19. За кількістю хворих країна вже наздоганяє Італію.

3. Голова Олімпійського комітету Японії: «Саме час зберігати позитивний настрій і готуватися»

Олімпіаду відклали
Токіо, Японія

Голова Олімпійського комітету Японії Ясухіро Ямасіта сказав, що літні Ігри в Токіо мають бути успішними, адже країні додався ще рік для підготовки. У вівторок японський уряд і Міжнародний олімпійський комітет домовилися відкласти Олімпіаду через пандемію коронавірусу. Ігри відбудуться не раніше ніж влітку 2021 року.

Ясухіро Ямасіта каже, що тепер саме час зберігати позитивний настрій і готуватися.

[Ясухіро Ямасіта, голова Олімпійського комітету Японії]:
«Об’єднаймо наші серця, щоби люди у всьому світі, попри відтермінування Ігор, сказали, що Олімпіада в Японії була дивовижною, і що японці добре потрудилися. Завдяки допомозі багатьох людей ми хочемо старанно працювати, щоб Олімпіада відбулася».

Рішення Японії привітав президент США Дональд Трамп, який раніше закликав Токіо відкласти Ігри.

[Йосіхіде Суга, прес-секретар Кабінету міністрів Японії]:
«Президент Трамп повторив, що рішення було дуже мудрим і хорошим. Він підтримав нашого прем’єр-міністра. Обидва лідери сказали, що проведення Ігор у Токіо стане символом перемоги людства над коронавірусом».

Губернатор Токіо сказала, що нинішній пріоритет — зупинити поширення COVID-19.

[Юріко Коїке, губернатор Токіо]:
«Треба вирішити ще багато проблем. Але це краще, ніж якби Ігри зовсім скасували».

Думки жителів Токіо розділилися. Хтось переживає за атлетів, а хтось — через додаткові витрати, які ляжуть на плечі японців.

[житель Токіо]:
«Мені шкода людей, які чекали Ігор, а також атлетів, які готувалися й тренувалися чотири роки. Я також хвилююся за економіку Японії».

[житель Токіо]:
«Якщо чесно, я непокоюсь через податок, який нам доведеться платити. Я не хочу, щоб фінансовий тягар через відтермінування Ігор став ще більшим».

[жителька Токіо]:
«Сподіваюся, що Олімпіада стане подією, яка змусить нас відчути, що ми подолали коронавірус однією командою».

Деталі відтермінування ще належить затвердити. Приміром, треба вирішити, чи матимуть спортсмени, які вже пройшли кваліфікаційний відбір, автоматичний пропуск на Олімпіаду у 2021 році.

4. Нове відео доводить, що в Китаї й далі вирізують органи у в’язнів сумління

Відео на приховану камеру
Викриття вбивств заради органів

ТИТРИ:
Лікар: Ви можете бачити, що якість цієї печінки дуже висока. Подивіться на цю печінку. Це найкраща печінка.

На цьому відео, знятому прихованою камерою, китайський лікар-трансплантолог каже, що він і його команда можуть швидко знайти печінку для пересадження.

Кадри стали ще одним доказом того, що в Китаї в живих в’язнів сумління вирізують органи заради наживи. Китайську комуністичну партію ось уже 14 років звинувачують в організації цього бізнесу.

Це відео недавно показали на форумі у Вашингтоні. Зняв його втікач з Китаю Юй Мін, коли ще жив на батьківщині. Він займається Фалуньгун — оздоровчою медитативною практикою цігун, яку в Китаї репресують. За даними правозахисників, жертвами незаконних трансплантацій здебільшого є прихильники Фалуньгун, бо їхні тіла, як правило, здоровіші, ніж середньостатистичні.

У п’ятихвилинному відео Юй Мін ходить лікарнями Пекіна й представляється пацієнтом, якому потрібно пересадити орган. Він таємно записав свої розмови з лікарями й медперсоналом.

ТИТРИ:
Лікар: Якщо немає жодних протипоказань, я можу провести операцію пацієнтові з раком печінки протягом двох-трьох тижнів. Зазвичай можу прийняти його через два тижні. Іноді навіть швидше — через тиждень.

Дуже короткий час очікування органа — головний чинник, який розвіяв сумніви розслідувачів у тому, що в Китаї органи справді видаляють «на замовлення». В інших країнах запланувати пересадження неможливо. Потрібно чекати органа, який надійде від донора. І він має підходити пацієнтові за багатьма показниками.

На форумі, де показали відео, Меморіальний фонд жертв комунізму оприлюднив нову доповідь про злочинне видаляння органів у Китаї. Згідно з ним, до 2006 року китайські лікарні рекламували, що в них час очікування трансплантації не перевищує одного-двох тижнів. Коли це привернуло увагу світової спільноти, ці оголошення прибрали з вільного доступу.

Лікар на цьому відео стверджує, що провів 500 чи 600 операцій з пересадження печінки. Він також сказав, що орган можна отримати від людини, яка займається цігун чи медитацією, і що можна вибрати найліпший варіант.

ТИТРИ:
Пацієнт: Хтось мені сказав, що, коли хочеш пересадити печінку, то потрібно шукати печінку людей, які займаються цігун, бо в них вона в доброму стані.

Лікар: Так, усе залежить від стану пацієнта. Якщо ви можете чекати, то матимете час вибрати. Щоразу, коли надходить орган, я інформуватиму вас, щоб ви вибрали найліпший.

Про те, що органи можна вибирати, знає й багато пацієнтів. На цьому відео людина в лікарні дає пораду Юй Міну.

ТИТРИ:
Не сумнівайтеся й потратьте ці гроші на хорошу печінку. З хорошою печінкою проживете ще років 10. Я не жартую.

Хочу печінку людини до 30 років. І якщо вона займається цігун чи медитацією, то такий орган буде найліпшим.

Правозахисні організації зазначають, що в Китаї органи насильно вирізають і в інших в’язнів сумління, зокрема в уйгурів і парафіян домашніх християнських церков.

5. Голова СОТ прогнозує ще масштабніший спад, ніж після кризи 2008 року

Заява голови СОТ
Женева, Швейцарія

Світова організація торгівлі оприлюднила свій економічний прогноз у зв’язку з пандемією коронавірусу. На думку Генерального директора СОТ, збиток буде ще масштабнішим, ніж після кризи 2008 року.

[Роберту Азеведу, Генеральний директор СОТ]:
«Недавні розрахунки показують, що економічний спад і втрата робочих місць будуть ще масштабнішими, ніж під час глобальної фінансової кризи десять років тому. За кілька тижнів СОТ оприлюднить свій прогноз щодо торгівлі, наші економісти все ще обробляють дані. Однак вони вже прогнозують різкий спад у торгівлі».

Роберту Азеведу записав своє відеозвернення з дому й завантажив його на вебсайт СОТ. Він зазначив, що країнам необхідно вжити заходів, щоб зменшити фінансові втрати, а також закласти підвалини для довгострокового відновлення. Він сказав, що дії уряду зі стимулювання економік мають важливу роль. Азеведу також закликав країни-члени СОТ зберігати прозорість і ділитися інформацією.

Світова організація торгівлі вже скасувала всі засідання у своїй штаб-квартирі в Женеві. Вона також вирішила не проводити масштабну зустріч у Казахстані в червні цього року.

Тим часом ООН оголосила, що виділить фінансову допомогу країнам, що розвиваються, розміром приблизно два мільярди доларів. Під час онлайн-прес-конференції Антоніу Гутерреш закликав усі країни, де тривають бої, оголосити безстрокове припинення вогню, щоби сконцентруватися на протидії пандемії.

Раніше ООН закликала країни «Великої двадцятки» почати скоординовані дії, щоб допомогти бідним країнам, а також скасувати мита чи інші обмеження для торгівлі. Також ООН пропонує тимчасово зняти санкції з певних країн, щоб допомогти їм отримати продовольство й медикаменти.

6. Карантин в Україні продовжили до 24 квітня

Карантин продовжили
Київ, Україна

У Києві через карантин майже ніхто не виходить на вулицю, попри гарну погоду. Зазвичай багатолюдний центр міста зараз незвично порожній. Закрито всі магазини, кафе і ресторани, майже не ходить громадський транспорт.

Днями також заборонили кіоски з шаурмою і кавою. До того ж тепер обов’язково треба надягати маски в адміністративних і виробничих приміщеннях, а також у громадському транспорті.

Водночас державна прикордонна служба повідомила, що всі українці, евакуйовані з-за кордону, повинні здати експрес-аналіз крові на коронавірус. Перевіряти будуть пасажирів, які повернулися з країн із високим рівнем захворюваності на COVID-19.

Усі регулярні авіарейси припинено 17 березня. Літаки з евакуйованими українцями прибували тільки до двох аеропортів: у Києві та у Львові.

Кабінет міністрів під час засідання 25 березня ухвалив рішення запровадити режим надзвичайної ситуації на всій території України. Також продовжили карантин: попередньо до 24 квітня. Однак термін можуть збільшити, якщо ситуація залишиться напруженою.

7. Замість джину — антисептик для рук: шотландський завод перепрофілювався

Замість джину — антисептик
Данді, Шотландія, Велика Британія

96-відсотковий етиловий спирт — один з головних інгредієнтів у виготовлені ексклюзивного джину й рому на цьому невеликому заводі в Шотландії. Напої місцевих малих виробників завоювали не одну нагороду.

Проте продажі підприємства останніми тижнями впали через епідемію коронавірусу. І завод вирішив використовувати свої ресурси на користь собі та іншим людям. Тепер він перепрофілюється й виготовлятиме антисептик для рук. Спирт у ньому теж основний інгредієнт.

[Ендрю Макензі, власник заводу]:
«Так, хтось нам підказав, що на вебсайті Всесвітньої організації охорони здоров’я є потрібний рецепт. Він дуже простий, і з ним легко працювати. Ось так ми й отримали рецепт, за яким вироблятимемо наш продукт».

Власник заводу Ендрю Макензі каже, що його підприємство стане ідеальним місцем для виробництва антисептика.

[Ендрю Макензі, власник заводу]:
«Джин починається з алкоголю, який ми здебільшого купуємо. Але якусь кількість виробляємо самі. І це ключовий елемент антисептика. Маємо 96-відсотковий етиловий спирт, а для виготовлення антисептика спирт має бути як мінімум 70-процентним».

Такі невеликі підприємства дуже постраждали через коронавірус, а точніше карантину, який змусив людей сидіти вдома.

[Ендрю Макензі, власник заводу]:
«Нашої продукції немає в супермаркетах, ми поставляли товар у більш незалежні роздрібні точки, які також дуже постраждали через те, що люди залишаються в самоізоляції. Останні три тижні взагалі не мали замовлень».

Виробництво починається через кілька днів. Замовлення вже надійшли з Мальти, а також з Ірландії та США.

Крім того, підприємство почало кампанію зі збору коштів, щоб надавати свій антисептик лікарям безкоштовно.

8. Польські волонтери допомагають нужденним в умовах карантину

Допомога волонтерів
Варшава, Польща

У Польщі, де кількість хворих на коронавірус становить близько 1000 осіб, волонтери допомагають людям, які опинилися у скруті.

Багато стареньких чи важкохворих людей потрапили до групи ризику й змушені залишатися в самоізоляції. Крім того, багато медиків працюють понаднормово й теж мають більший ризик заразитися.

Роберт Вагнер — один з тих, хто вирішив допомагати лікарям. Він розвозить їм напої та їжу.

[Роберт Вагнер, активіст, що допомагає лікарям]:
«Ми намагаємося максимально підтримати медиків у Варшаві, бригади швидкої допомоги, рятувальні служби й співробітників інфекційних відділень. Даємо їм так званий сухпайок, у якому також є кава, чай, цукор, молоко, енергетичні напої та вода. Вони працюють по 10 годин на добу, щоб захистити нас від коронавірусу».

А власниця цього бістро допомагає бездомним і людям на карантині.

[Йоанна Цесьлік, власниця бістро]:
«Ми організували збір коштів, завдяки чому можемо безкоштовно доставляти їжу для найвразливіших людей. Сьогодні ми готуємо велику порцію супу на 75 осіб для бездомних і людей, які перебувають на карантині. Також приготуємо страви для стареньких, за якими наглядаємо і яким даємо такі обіди щодня».

Ще одна жителька Варшави створила на Facebook сторінку під назвою «Видима рука». На ній можуть зареєструватися ті, хто готовий допомагати іншим.

[Марта Листван, активістка]:
«Я створила цю групу для моїх друзів і їхніх друзів. Сподівалася, що буде людей 60. Але в підсумку нас уже понад 17 тисяч. Ми робимо все: ходимо в магазини й аптеки, вигулюємо собак, надаємо психологічну допомогу, приносимо обіди лікарям і нужденним і сидимо з дітьми».

Деякі жителі Варшави просто допомагають своїм сусідам, наприклад вигулювати тварин.

[Марта Щек, жителька Варшави]:
«Колись я теж потребувала допомоги, і люди мені допомогли. Тепер намагаюся допомагати тим, кому це треба».

Польський уряд запровадив у містах низку обмежень: закрив театри, школи й кінотеатри, а ще заборонив зібрання чисельністю понад 50 осіб.

9. В’єтнамські школи відкрилися, але працюють онлайн

Школи працюють в онлайн-режимі
Ханой, В’єтнам

У порожньому класі школи в Ханої вчителька літератури Во Май Лінь готується до уроку. Вона проводить навчання через інтернет. У такому режимі почали працювати всі в’єтнамські школи, які майже два місяці були закриті через коронавірус.

Учителька заздалегідь розсилає учням тему уроку. Навчання адаптовано до нових умов.

[Во Май Лінь, учителька]:
«Деякі учні раніше дуже соромилися, а тепер стали впевненішими й активно беруть участь в обговореннях. Учителі та школярі більше спілкуються. І не лише на заняттях, але й упродовж усього дня».

Діти охоче почали вчитися, але сумують за особистим спілкуванням із друзями.

[школяр]:
«Мої однокласники стали активніше виходити в інтернет, тому ми можемо більше розмовляти. Ми надихаємо один одного разом пережити цей важкий час».

У В’єтнамі епідемія COVID-19 почалася 23 січня. Загалом захворіло більш як 140 осіб.

Учителі можуть проводити уроки з дому, але деякі однаково приходять до школи. Кажуть, що в класах спокійніше, і ліпше працює інтернет.

10. «Якщо вже розорятися, то творячи добро»: у Лондоні шеф-кухар готує для нужденних

Безкоштовні обіди від шеф-кухаря
Лондон, Велика Британія

Шеф-кухар Ендрю Вонг звик обслуговувати по 120 клієнтів щодня у своєму основному ресторані в Лондоні. Але через епідемію COVID-19 у Великій Британії закрилися всі заклади громадського харчування.

Однак шеф-кухар, володар зірки Мішлен, вирішив не позбавляти роботи своїх підлеглих. Тепер вони разом готують безоплатні обіди для нужденних.

[Ендрю Вонг, шеф-кухар]:
«Місцеві жителі останні вісім років нас підтримували. І якщо ми можемо щось зробити, щоб у такий час підтримати людей, то обов’язково спробуємо».

Кухарі готують по 50?100 обідів щодня — залежно від постачання й кількості замовлень. Проте з доставлянням виникають складнощі, бо влада рекомендує всім не виходити з дому.

[Ендрю Вонг, шеф-кухар]:
«Якщо зможемо допомогти одній людині й на мить її ощасливити, хоча б раз її нагодувати, то й добре. А з тим, що там далі буде, розберемося потім».

Вонг має два ресторани, де працює приблизно 80 осіб. Зазвичай річний грошовий обіг таких закладів становить мільйони фунтів стерлінгів. Звісно, величезна частина доходу йде на податки, оренду та зарплати. Але тепер бізнес узагалі завмер, утім, як і в усіх інших рестораторів і власників кафе.

Однак шеф-кухар в умовах епідемії коронавірусу перш за все задумався не про вигоду.

[Ендрю Вонг, шеф-кухар]:
«У цьому світі є те, що важливіше за прибуток і гроші. І якщо нам судилося розоритися, то розорятимемося, творячи добро».

11. Від танців до пікніків: розваги під час карантину переходять у мережу

Від танців до пікніків
Розваги під час карантину

Мільйони людей у всьому світі змушені бути на карантині через коронавірус. І багато хто шукає способи вести хоча б подобу колишнього життя. Як, наприклад, ця викладачка танців з Мілана Алессія Маурі. Вона опинилася в самому осередку спалаху епідемії в Італії. Але вирішила не сумувати, і тепер викладає танці своїм учням онлайн.

[Алессія Маурі, викладачка танців]:
«Трохи дивно бачити танцювальний зал, що зазвичай заповнений людьми, порожнім. Насправді, я в ньому одна. Мені це не вельми подобається, але треба адаптуватися».

А ця китайська попгрупа тепер дає онлайн-концерти. Її лідер зазначає, що карантин — це не лише щось негативне. На його думку, у нього з’явився час, щоб по-новому поглянути на свою роботу й стати зрілішим.

[Чжан Чен, лідер китайської попгрупи]:
«Я розглядаю речі з двох боків. Цей період не можна назвати абсолютно поганим чи хорошим. Хоча можливості працювати поки немає, щось довелося скасувати через пандемію, але наш колектив має тепер більше часу, щоби подумати про майбутнє».

Відмовитися від звичних занять довелося й цій жительці столиці Венесуели. Ана Перейра опинилася в ізоляції із собакою та кішкою. Раніше щотижня вона ходила на пікніки з друзями. Тепер компанія проводить його онлайн у своїх квартирах.

[Ана Перейра, жителька Каракаса]:
«Сьогодні ми проводимо віртуальний пікнік, який зазвичай проходив у громадських місцях із 2011 року. Ми не пропустили жодного тижня. Щовівторка ввечері ми влаштовували пікніки. Але сьогодні вперше змушені це робити не на вулиці».

Багато хто вже порівнює цей період із кризою, у якій країни опинилися після Другої світової війни чи ж епідемії іспанки в 1918-му.

Але дивлячись на цих людей, розумієш, що навіть в умовах карантину можна не відмовлятися від улюблених занять. Просто потрібно знайти спосіб робити це безпечно.

12. В Ізраїлі знайшли спосіб, як влаштовувати весілля в умовах епідемії

Весілля майже на самоті
Ейн-Хемед, Ізраїль

Ізраїльтянин Йонатан урочисто одягає обручку на палець своєї нареченої Роні. Молодята вже й не сподівалися, що їхнє весілля найближчим часом відбудеться. Через коронавірус в Ізраїлі заборонили збиратися групами чисельністю понад десять осіб.

Йонатан і Роні можуть одружитися завдяки організатору весіль, який в умовах карантину влаштовує церемонії в заповіднику Ейн-Хемед. Крім нареченого й нареченої, присутні лише кілька осіб.

[Роні Бен-Арі, наречена]:
«Усе відбувається зовсім не так, як ми уявляли, але, гадаю, це чудово».

[Йонатан Мойшар, наречений]:
«Це зовсім інший і незвичайний спосіб (зіграти весілля). Та ми адаптувалися до ситуації».

Молодята запросили на весілля 260 гостей. Зараз більша частина з них спостерігає за церемонією онлайн у режимі реального часу.

[Ітамар Якутіелі, організатор весіль]:
«Наш журнал порожній, танцмайданчики теж. Щоб зменшити незручності через епідемію коронавірусу, ми проводимо єврейські весілля. Вони транслюються через застосунок».

В Ізраїлі коронавірус поширюється з 21 лютого. У країні закрили школи й університети, громадський транспорт ходить рідше, ресторани працюють у режимі доставляння. А з 20 березня прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу посилив карантин. Тепер усі мусять сидіти вдома. Виходити можна тільки до аптеки чи продуктового магазину. Працюватимуть лише співробітники підприємств, що випускають життєво важливу продукцію.

А Роні та Йонатан усе ж встигли одружитися й потанцювати в майже порожньому залі.

13. У Теотіуакані відсвяткували день весняного рівнодення

Зустріч весни на Піраміді Сонця
Теотіуакан, Мексика

Кілька десятків людей у білому одязі підіймаються на Піраміду Сонця в Теотіуакані. На вершині вони зустрічають світанок, розвертаючи долоні до світила. Так з давніх-давен тут святкують день весняного рівнодення.

Зазвичай до Теотіуакана приїжджають тисячі туристів. Але цього року через коронавірус мандрівників мало.

[жителька Мексики]:
«Треба бути обачними й ужити всіх заходів, щоби вірус не поширювався, бо він небезпечний. Я піднялася (на піраміду) лише зараз, коли там нікого не було».

Люди приїжджають у давнє місто зустрічати весну, бо можуть тут відволіктися від повсякденних турбот і тривог. Вони наповнюються спокоєм і добрими думками, щоб зарядитися хорошою енергією на весь рік.

Теотіуакан перекладається як «Місце, де люди стають богами». Цю назву дали ацтеки, які оселилися в покинутому місті в XIV столітті.

Піраміду Сонця побудували на початку нашої ери. Її висота — 64 метри. Археологи вважають, що вона символізує родючість.

14. У Токіо сакура зацвіла на 12 днів раніше, ніж зазвичай

Зацвіла сакура
Токіо, Японія

Столиця Японії причепурилася рожевим квітом сакури. Прекрасну картину можна бачити в парку Уено й Сіндзюку-геен, а також просто на вулицях поруч з будинками.

Цього року через теплу погоду в Токіо сакура зацвіла на 12 днів раніше, ніж завжди. Незвично й те, що біля дерев майже нікого немає.

Влада закликала людей не збиратися в парках для ханамі. Так називається японська традиція милування квітами.

[житель Токіо]:
«З цим нічого не вдієш. Гадаю, люди стривожені, і це сумно».

[житель Токіо]:
«Уважаю, ліпше тимчасово відмовитися від пікніків, бо вірус поширюється. Це неприємно, але важливо не давати інфекції це робити».

Фестивалі, присвячені цвітінню сакури, скасували в усій країні. У Токіо дерева відгородили, щоб не збиралися люди. Однак парками можна гуляти.

Сакура цвіте сім-десять днів. У цей час японці влаштовують пікніки й милуються прекрасним явищем природи. У парках збираються з рідними та друзями. Навіть службовці офісів разом з керівником виходять подихати свіжим повітрям під квітучою сакурою.
Коротке посилання на цю сторінку:

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: