09.06.2024
Телеканал NTD

Золотодобування в Андах: якою ціною дістають дорогоцінний метал

Золотодобування в Андах: якою ціною дістають дорогоцінний метал

Тисячі кустарних золотошукачів в Андах багато років видобувають золотоносну руду. Якийсь час компанія-посередник збирала її і..

Дата завантаження: 2024-09-09

video

Тисячі кустарних золотошукачів в Андах багато років видобувають золотоносну руду. Якийсь час компанія-посередник збирала її і відправляла в долину, де розташоване швейцарське підприємство Metalor Technologies. Там з породи добували дорогоцінний метал і продавали банкам, виробникам годинників, ювелірам і компаніям, що виготовляють електроніку, як-от Apple і Tiffany.

Metalor першою в країні випробувала цю багатомільярдну схему, яка виникла завдяки угоді з урядом Перу. Її метою було інтегрувати приватних золотошукачів в економіку.

Однак на початку 2018 року швейцарська компанія перестала приймати золотоносну руду. Прокуратура Перу почала розслідування щодо того самого посередника Metalor — фірми Minerales del Sur. Виникли припущення, що вона отримує сировину не тільки від приватних видобувачів, але також від кримінальних угруповань і наркокартелів.

Поки відомо, що Metalor ретельно перевіряла документацію, проте не інспектувала шахти. Проблему ускладнює те, що в програмі будь-хто міг узяти участь.

Для багатьох жителів Анд золотодобування — єдиний спосіб прогодувати сім’ю. Попри те, що швейцарська компанія більше не приймає сировину, вони й далі працюють.

[Кармен Інофуенте, збиральниця відходів видобутку]:
«Якби не було цієї роботи, я не могла б дати своїм дітям освіту. У місті в будь-який інший компанії платять дуже мало. Цього не достатньо».

Однак за це доводиться платити. Під час видобування золота люди використовують ртуть, яка потрапляє в річки й підземні води. Так аналізи в озері Тітікака показали, що в місцевій рибі — підвищений уміст важких металів. Також шахтарі постійно вдихають шкідливий пил.

[Нельсон Гадеа, лікар]:
«(Іноземні компанії) тільки інвестують гроші. Вони не знають, як добувають золото й скільки людей гине. Вони не знають, що видобуток це смерті й супутні хвороби, такі як силікоз й азбестоз. Що це означає? Їхні легені пошкоджуються. Чим довше шахтарі працюють, тим гірший стан їхніх легень. Коли я роблю розтин, то по чорноті легень людини можу сказати, скільки вона пропрацювала в шахті».

Постачальник Metalor, компанія Minerales del Sur дати коментар відмовилася. Але раніше вона повідомляла владу Перу, що золото отримує законно.

Офіційних звинувачень поки нікому не висунули.
Коротке посилання на цю сторінку:

Золотодобування в Андах: якою ціною дістають дорогоцінний металУ Болівії оголосили про відкриття найбільшого родовища природного газу з 2005 рокуПакистан вимагатиме від китайських ТЕС перейти на місцеве вугілляЗакриття заводів та звільнення працівників: Volkswagen оголосив про заходи економіїБолівія в умовах дефіциту нафти почала закуповувати дизельне пальне в РосіїЄС запроваджує мита на електромобілі з КитаюКанада накладає 100-відсоткові мита на імпорт китайських електромобілівАргентинці кажуть, що тепер їжа для них — це розкішГотелі Лівану в серпні були напівпорожніми через загрозу повномасштабної війниУ ЄС набули чинності мита на електромобілі з Китаю

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: