Доступ на фінансові ринки
Розбіжність між Лондоном і Брюсселем
У Великої Британії та ЄС виникла розбіжність щодо доступу на фінансові ринки після «брекзиту».
Британський міністр фінансів Саджид Джавід сказав, що хоче стабільних фінансових відносин на майбутні десятиліття. Однак чиновник ЄС іншої думки.
Велика Британія покинула Євросоюз минулого місяця. А із січня наступного року британські фірми, які надають фінансові послуги, утратять привілейований доступ до клієнтів у ЄС.
Виняток зроблять лише для окремих фінансових секторів, де правила вважаються еквівалентними. Джавід переконаний, що принцип еквівалентності має застосовуватися до всієї індустрії фінансових послуг.
Однак головний парламентер від ЄС Мішель Барньє сказав, що Великій Британії не варто плекати таких ілюзій.
[Мішель Барньє, головний парламентер щодо «брекзиту» від ЄС]:
«”Брекзит” не може означати, що бізнес залишиться колишнім. У всіх сферах наближаються зміни: деякі — більш масштабні, деякі — менш. Якісь будуть тимчасовими, а якісь — постійними. “Брекзит” означає, що британські фінансові послуги буде обмежено. Взаємного визнання не буде».
Принцип еквівалентності діє у ЄС із Сінгапуром, США та Японією. Однак лише в окремих сферах фінансових послуг. Водночас його ще ніколи не застосовували для величезного фінансового сектору біля кордонів блоку.
Брюссель каже, що доступ Великої Британії на фінансові ринки буде пов’язаний із масштабнішими торговими питаннями, такими як права на риболовлю.
Тим часом британські фінансові фірми поки працюють у невизначеності й далі відкривають філії в ЄС, щоб не втратити європейський ринок.
Коротке посилання на цю сторінку: