На дітей впливає все, особливо іграшки. Майже 100 років тому, наприкінці 20-х років, цей ярмарок іграшок здавався малюкам фантастичним світом зі співочими птахами й ляльками, які можуть плакати.
Що ж розповідають іграшки про нас та світ, у якому ми живемо?
Прагнення дітей бути схожими на дорослих завжди позначалося на світі іграшок. Наприклад, набір для чаювання допомагав уявити себе батьками, а танки переносили на поле бою.
Також популярними були іграшки, які гарчали та мукали, як справжні.
Під час війн діти гралися дерев’яними тваринами й ляльками, які виконували роль охоронців, солдатів та медсестер. Запускали іграшкові винищувачі та гусеничні танки.
А часом найпростіші та найдешевші іграшки ставали світовим трендом. Так сталося з йо-йо.
У 60-тих роках індустрія іграшок пішла на зліт. Ляльки почали рухатися й говорити. З’явилися маріонетки, що виконували складні рухи, а ще пупси, які були дуже схожими на немовлят. Також складними швидкісними трасами мчали автомобілі, мотоцикли та інший транспорт.
Ляльок-солдатів та саперів випускали в повній уніформі та з багатьма додатковими елементами. Серед них зброя та металошукачі. Також з’явилися керовані машини.
У 70-х і 80-х захоплення дітей швидкістю і транспортом не слабшало. У цей період іграшки почали випускати за мотивами нових телесеріалів і фільмів.
Потім почалася ера електронних ігор, які захопили увагу дітей.
Діти також завжди цікавилися роботами. Але останніми роками вони вже буденність. Тепер можна зробити робота самостійно, а потім із ним погратися.
Водночас одна іграшка залишається популярною вже кілька десятиліть. Це Барбі. Їй уже 50 років, але її слава не тьмяніє і нині.
Коротке посилання на цю сторінку: