Тут, у музеї Ла-Плата, що в Буенос-Айресі, можна побачити кістки гліптодонтів — тварин, схожих на броненосців.
Але найбільшу цікавість викликають ті кістки, які розташовані далеко від відвідувачів у науково-дослідних лабораторіях музею. Вони належать неосклерокаліптусу, представнику родини гліптодонтів, і їх, імовірно, вирізали кам’яними знаряддями.
Історичну знахідку зробили на будмайданчику неподалік аргентинської столиці. Використовуючи радіовуглецеве датування, науковці виявили, що останкам від 20 до 21 тисячі років. Це означає, що люди в регіоні з’явилися набагато раніше ніж 16 тисяч років тому, як уважали до цього.
[Гільєрмо Хофре, палеонтолог]:
«Я дістався сюди, до цього місця. Техніка просунулася трохи далі, і там я виявив цілу купу дрібних хребців».
Уважно вивчивши знахідку, науковці зрозуміли, що знайшли щось дуже важливе.
[Гільєрмо Хофре, палеонтолог]:
«Я став помічати абсолютно унікальні сліди. Я не фахівець зі слідів, але я можу розрізняти сліди гризунів, м’ясоїдних тварин і рослин, і вони не збігалися з жодними з них».
Палеонтологи кажуть, що відкриття створило нову гіпотезу про раннє заселення Америки.
[Клаудія Марсікано, палеонтолог]:
«Ми маємо дані зі США, Мексики, Бразилії. Але люди йшли з півночі. Інакше кажучи, що давніші дані з місць, розташованих південніше, то більша ймовірність, що розселення мало розпочатися набагато раніше».
2021 року в журналі Science опублікували дослідження, у якому припускають, що скам’янілі сліди, втиснуті в бруд у Нью-Мексико, можуть бути віком від 21 до 23 тисяч років. Це вказує на те, що люди оселилися на континенті Америка раніше, ніж припускали.
Коротке посилання на цю сторінку: