У Польщі дуже постраждали міста Строне-Сльонське, Глухолази та Клодзко. Тепер під загрозою Вроцлав. Рівень води в Одері перевищив критичну позначку. Рятувальники, військовики та волонтери разом зводять захисні укріплення з піску.
[Домінік Клосовський, рятувальник]:
«Це громадянська відповідальність. Мешканці Вроцлава під час повеней у 97-му та 2010 роках показали, що можуть згуртуватися. І зараз ми бачимо те саме. Люди у Вроцлаві знову стали пліч-о-пліч. Пожежники, поліція, рятувальники та місцеві жителі носять мішки з піском і зводять загородження».
Раніше міноборони Польщі направило понад 14 000 армійців до зони лиха, а також до тих районів, де можливі повені.
До стихійних катаклізмів готуються і в Угорщині. Найближчими днями вода в Дунаї підніметься до 8,5 метрів або й вище. Це критична позначка.
Вода вже майже впритул підібралася до села Генью, де розташований великий річковий порт. Місцеві жителі разом зводять захисні укріплення.
[Уйхеї Яцінт, поліціянт]:
«Зараз усі будинки в безпеці. Там, де є загроза, зведено бар’єри».
А це передмістя Будапешта. Тут містяться стайні. Щоб їх захистити, навколо розкладають мішки з піском. У разі небезпеки коней відведуть.
На північному заході країни відкрили греблю, щоб вода з річки Лайта прибувала до спеціальної водойми. Так хочуть захистити місто Мошонмадьяровар. Тут затоплені сільськогосподарські угіддя.
Водночас мешканці сіл у Нижній Австрії, які пережили повінь, почали велике прибирання. Роботи багато — усе довкола завалено сміттям.
[Флоріан Штайнер, працівник пожежної охорони]:
«Ситуація складна: немає електроенергії та питної води, люди ніби опинилися на війні. Багато чого ще треба зробити».
Багато роботи й у пожежників. Вони відкачують воду з підвалів. На допомогу прибули підрозділи із землі Тіроль.
Уряд Австрії пообіцяв дати більше коштів на подолання наслідків стихійного лиха, а також відстрочити сплату податків для постраждалих компаній.
Коротке посилання на цю сторінку: