Пробоїну швидко усунули, але нафта потрапила у воду. Припливною течією її прибило до узбережжя Сінгапуру, зокрема до популярного в туристів острова Сентоса. Тут заборонили купатися, але засмагати можна. Тож деякі любителі пляжного відпочинку, як і раніше, приходять. Але люди здивовані, бо для Сінгапуру такі катастрофи рідкість.
[Найджел Кон, житель Сінгапуру]:
«Зазвичай щовихідних ми приїжджаємо сюди пограти у волейбол. Тут є сітки. Коли спекотно, ми йдемо у воду охолонути. Але зараз не можна підходити до води, і це дуже незвично».
[Джої Ен, жителька Сінгапуру]:
«Від нафти поширюється запах, і це не дуже корисно для здоров’я. Тут є старші люди й діти».
[Даніель Блан, турист із Франції]:
«Це дуже дивно та несподівано. Ми вшосте відпочиваємо в Сінгапурі, і завжди погода була прекрасною та сонячною, а вода — чудовою. Ми побачили в новинах, що сталося, і захотіли прийти й подивитися. І це вражає. Дуже несподівано. Таке рідко бачиш».
Для ліквідації розливу нафти влада залучила 18 суден. Уздовж берегової лінії встановили тимчасові плавучі бар’єри. Територію узбережжя очищають працівники. Експерти кажуть, що топографія берегових ліній ускладнює завдання.
[Ендрю Діксон, експерт з екотуризму]:
«Нафта підступна, бо проникає в найзатишніші куточки, і її важко звідти прибрати. Усюди багато каміння та мангрових чагарників, тому все ускладнюється».
Захисники природи повідомляють про загибель риби, видр та птахів. Якими будуть збитки загалом, ще оцінюватимуть.
Коротке посилання на цю сторінку: