22.07.2024
Телеканал NTD

Усе рожеве: у Литві влаштували фестиваль холодного борщу

Усе рожеве: у Литві влаштували фестиваль холодного борщу

Подвійний рекорд побили у Вільнюсі. 1200 осіб одночасно з'їли холодний борщ. Стіл був завдовжки 362 метри...

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Подвійний рекорд побили у Вільнюсі. 1200 осіб одночасно з’їли холодний борщ. Стіл був завдовжки 362 метри. Досягнення присвятили фестивалю холодного борщу. Литовською цю страву називають «шалтибарщай».

[Довіле Александравічене, голова Вільнюського агентства розвитку]:

«Улітку ми не можемо й дня прожити без цього борщу. І старі, і молоді їдять холодний борщ щодня. Тому ми запрошуємо всіх приїхати до Вільнюса та покуштувати цей борщ. Він унікальний, дуже гарний та рожевий».

У Литві холодний борщ переважно готують із буряків, огірків та кефіру. Додають круто зварені яйця, а ще зелень. Подають із гарячою відварною картоплею. Але кожен може класти що завгодно на свій смак.

[Рита Керсуліте, кухарка]:

«Це наш найкращий суп. З цим погодяться всі литовці. Це частина нашої культури. Усі литовці люблять холодний борщ, приготований за улюбленим рецептом».

Під час фестивалю також провели конкурс із забігу з борщем на таці. Завдання — пробігти 600 метрів, не розливши ані краплини.

Ну а для тих, хто хоче тільки повеселитися, поставили 50-метрову надувну гірку. З’їхавши із неї, потрапляєш у таку ж надувну миску з борщем.
Коротке посилання на цю сторінку:

Усе рожеве: у Литві влаштували фестиваль холодного борщуЖитель Торонто перетворив свій будинок на ексцентричний витвір мистецтваУ Новому Південному Уельсі відкриється ветклініка для коалВідома японська компанія створила теплові насоси для носорогів Честерського зоопаркуСобача терапія допомагає пацієнтам знайти сили в лікарні БарселониЙогу внесли до розкладу уроків однієї зі шкіл столиці КосоваСвобода: у Данії поспішають подивитися на корів, що скачуть від радостіУ зоопарку в Берліні оголосили клички двох суматранських тигренятОзеро в Баварії стало фіолетовим через бактеріїУ Бухаресті авіапасажирів здивували цирковою виставою

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: