21.03.2024
Телеканал NTD

Пустеля Атакама в Чилі дивує рідкісним зимовим цвітінням

Пустеля Атакама в Чилі дивує рідкісним зимовим цвітінням

Найпосушливіша на планеті пустеля оживає на очах. І не просто оживає, а й дивує рідкісним зимовим..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Найпосушливіша на планеті пустеля оживає на очах. І не просто оживає, а й дивує рідкісним зимовим квітом. Востаннє тут таке було дев’ять років тому. Пустеля Атакама розташована в Південній півкулі на півночі Чилі, і зараз тут зима.

[Сесар Пісарро, біолог]:

«Липень тільки починається, і ми очікуємо, що найближчими тижнями підуть дощі. Це активує ріст рослин у всіх провінціях, де є квітуча пустеля».

Раннє цвітіння почалося через зливи. Їх кількість обумовлена кліматичним явищем Ель-Ніньйо. Білі та фіолетові квіти вже приваблюють туристів. Працівники Національної лісової корпорації закликають їх не топтати квіти й берегти тендітну природу пустелі.

[туристка]:

«Я пишаюся, що можу бачити це й втішатися таким краєвидом. І я роблю це шанобливо. Чудово, коли є можливість цієї пори року прогулятися тут і насолодитися красою пустелі».

[туристка]:

«Я вперше бачу квітучу пустелю. Ми проїжджали повз, бо їдемо у відпустку. Вирішили зупинитися й помилуватися. Дуже красиво. Мені сподобалося».

Якщо пройдуть нові дощі, то пустеля зацвіте ще більше. Але по-справжньому забуяє барвами навесні. Наприкінці серпня — на початку вересня зазеленіє трава, чагарники покриє листя й усюди розпустяться квіти. А їхня різноманітність тут велика. Загалом в Атакамі є 200 видів рослин. Серед них й унікальні.

Під час цвітіння тут також активно розмножуватимуться птахи, комахи та ящірки. Загалом цей феномен називають «квітучою пустелею».
Коротке посилання на цю сторінку:

Пустеля Атакама в Чилі дивує рідкісним зимовим цвітіннямЖінка без ніг та пальців на руках учиться водити машинуКонкурс двійників Гарфілда влаштували в МалайзіїАвстралійка побудувала енергоощадний будинок у вигляді кількох іглуВсесвітній День Фалунь Дафа відзначили парадами та іншими мальовничими заходамиАргентинець переміг на чемпіонаті з приготування піци в Буенос-АйресіАвстралійські діти діляться досвідом, як відкрити свій бізнесФранцузькі пекарі побили рекорд Гіннеса з найдовшого у світі багетаІракський астроном-аматор приносить на набережну телескоп, щоб люди милувалися МісяцемВетеринар із Нідерландів лікує коней та ослів у Єгипті

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: