Житло багатого давнього римлянина важко уявити без атріуму. Але, як виявилося, високий соціальний статус можна було продемонструвати й без нього. Археологи розкопали в Помпеях будиночок без внутрішнього дворика, але багато прикрашений фресками.
Помешкання назвали Будинком Федри на честь міфологічної цариці Афін. Тут знайшли добре збережену фреску зі сценою з давньогрецького міфу про Федру і її пасинка Іпполіта.
У будинку збереглися й інші фрески: наприклад, із зображенням, імовірно, Венери та Адоніса. Також тут знайшли пошкоджене малювання, на якому зображено міфологічний сюжет «Суд Паріса».
До того ж у будинку зберігся домашній вівтар, теж прикрашений фресками. Ці культові місця служили для поклоніння так званим домашнім богам — ларам і пенатам.
[Габріель Цухтрігель, директор археологічного комплексу «Помпеї»]:
«Ми перебуваємо в маленькому, але багато оздобленому будинку в Помпеях. І для розкопок домашнього вівтаря — ларарія — потрібна співпраця різних фахівців. Тут працюють археологи, реставратори та археоботаніки. Вони мають зрозуміти, як проходив ритуал останнього жертвопринесення перед виверженням вулкана. Тут збереглося обгоріле підношення й ритуальний ніж».
Помпеї колись були містом, що процвітало. Його історія обірвалася в 79 році нашої ери, коли сталося сильне виверження Везувію. Вулканічний попіл поховав під собою місто, приховавши його від людських очей на півтори тисячі років. Донині археологи розкопали 80 % території Помпеїв.
Коротке посилання на цю сторінку: