[Ліза Вінсет, пацієнтка, яка перенесла інсульт]:
«Це просто неймовірно. Хочеться плакати, бо знаєш, що зможеш. Тепер усе буде гаразд».
52-річна британка Ліза, яка перенесла інсульт, однією з перших випробувала новий пристрій для реабілітації. Він може допомогти їй відновити рухливість.
Жінка вже близько двох місяців бере участь у випробуваннях і пройшла вісім сеансів. Інсульт у неї стався чотири роки тому, після чого ліва рука стала нерухомою.
[Ліза Вінсет, пацієнтка, яка перенесла інсульт]:
«Я втратила життя, роботу — утратила все. Я думала, що це мені не допоможе… Але потім, коли я почала рухатися, це було, як день народження, Різдво — усе разом. Це був найкращий день у моєму житті».
Пристрій випробовують на чотирьох пацієнтах, які перенесли інсульт і частково втратили рухливість.
Прототип закріплюють на передпліччі. Його оснащено електродами, що визначають активацію м’язів. Потім він стимулює нерви пацієнта, пов’язуючи сенсорну стимуляцію з м’язовою активністю. Це дає змогу переналаштувати мозок пацієнта на кінцівку, щоб підвищити руховий контроль.
[Патрік Сагастегі, співзасновник компанії ― розробника пристрою]:
«Пристрій визначає, який м’яз стає активним, щоб потім створити стимуляцію в тому ж м’язі, що, по-перше, посилить скорочення, а, по-друге, це нагадуватиме повідомлення, яке ви відправите назад у мозок. І він переналаштує активність і зв’язки між мозком і м’язом. Так ви відновите рухливість».
Ліза тепер може згинати й розгинати ліву руку та навіть тримати на руках онучку.
[Ліза Вінсет, пацієнтка, яка перенесла інсульт]:
«Тієї ночі перед сном я плакала. Дивовижно, що я зрештою змогла це зробити. Я запам’ятаю це надовго завдяки вам. Щиро кажучи, навіть не знаю, як вам віддячити».
Ще один пацієнт, який брав участь у пілотних випробуваннях, — 62-річний Фейсал Хуссейн. Він переніс великий крововилив у мозок, через що був повністю паралізований і провів у лікарні шість місяців.
Використовуючи пристрій, він зміг поворухнути правою рукою.
У січні наступного року почнеться новий етап випробувань. Він проходитиме в одній із лікарень Лондона. Братиме участь група з 20 пацієнтів.
Наступний крок — сертифікація винаходу та виведення його на ринок.
Коротке посилання на цю сторінку: