Це був момент, коли вчені виявили підводний світ тварин у породі на морському дні.
Використовуючи роботизовану руку, вони досліджували ґрунт Східнотихоокеанського підняття — вулканічно активного хребта в Тихому океані.
На свій подив, вони виявили черв’яків, равликів і рифтій. Рифтії належать до типу кільчастих червів. У дорослому вигляді вони зовсім не мають органів травлення.
Апарат здійснив низку занурень до гідротермального жерла на глибину 2515 метрів. Раніше вважали, що там можуть виживати лише мікроби та віруси.
[Сабіна Голлнер, співавторка дослідження]:
«У цих гідротермальних джерелах тепла вода, що виходить із морського дна, багата на сульфід і з низьким вмістом pH. Тут процвітають гігантські рифтії, які можуть досягати двох метрів завдовжки».
Голлнер та її колеги надіються, що зможуть стимулювати такі дослідження в майбутньому. Так можна буде з’ясувати, наскільки глибоко та далеко проникають ці істоти.
[Сабіна Голлнер, співавторка дослідження]:
«Ми вважаємо, що це не унікальна ситуація в одному місці. Таке має бути поширене по всьому світу. Я сподіваюся, що це також стане поштовхом до нових досліджень, завдяки яким ми зможемо зрозуміти, що живе в океанічному дні».
Результати дослідження про те, що молоді рифтії з поверхні океанічного дна переміщуються глибше, були днями опубліковані в журналі Nature Communications.
Коротке посилання на цю сторінку: