Місто Торре-дель-Греко, що на півдні Італії, — центр виробництва коралових прикрас у країні.
Першу компанію з оброблення коралів заснували тут у 1805 році. Нині підприємств близько 200, а трудиться на них понад 2000 осіб.
Але для Торре-дель-Греко перетворення дорогоцінних коралів на ювелірні вироби — це більше, ніж бізнес. Це частина ідентичності та культури міста.
[Вінченцо Аучелла, голова Асоціації виробників коралів Італії]:
«Обробка коралів зародилася понад 200 років тому. Торре-дель-Греко — світова столиця обробленя коралів та створення камей. Є приказка: “У тих, хто тут працює, а також у будь-якого мешканця Торре корали та камеї — у крові”».
Червоні корали обробляли в Середземномор’ї століттями. Історично їх обмінювали на спеції та інші товари, а Шовковим шляхом вони потрапляли до далеких народів Азії, які цінували їх за червоний колір — символ успіху.
Художній інститут «Франческо Деньї» — це спеціалізована художня школа, присвячена збереженню ремісничого мистецтва.
[Роза Вітьєлло, студентка]:
«Це важлива робота, хоч нині її недооцінюють. Технології та штучний інтелект впроваджують у галузь оброблення матеріалів, але я, як і раніше, за майстерність і ручне ремесло».
Твори студентів та викладачів виставлено в шкільному музеї. Як і у випадку з коралами, створення камей потребує багаторічної практики та опанування навичок.
[Дженнаро Ламберті, студент]:
«Величезне задоволення — бачити стільки способів, стільки робіт, виконаних у минулому. Ці знання передають і тепер, але вже не так широко через брак різних матеріалів».
Корали — це морські поліпи. У деяких районах їхні колонії зменшуються.
Бізнес теж зацікавлений у тому, щоб зберегти ресурси, які забезпечують йому засоби для існування.
Приблизно 70–80 % видобутих у Торре-дель-Греко коралів експортують за кордон.
Ціна ювелірних виробів з них коливається від кількох десятків до сотень євро. Однак деякі вироби можуть коштувати десятки й навіть сотні тисяч євро.
Коротке посилання на цю сторінку: