04.08.2024
Телеканал NTD

Бразильські науковці полюють на рідкісних мавпочок, щоб їх урятувати

Бразильські науковці полюють на рідкісних мавпочок, щоб їх урятувати

У бразильському атлантичному лісі біологи розставляють маленькі пастки. Вони полюють на рідкісних мавпочок, які належать до..

Дата завантаження: 2024-05-04

video

У бразильському атлантичному лісі біологи розставляють маленькі пастки. Вони полюють на рідкісних мавпочок, які належать до виду золотий левовий тамарин. У дикій природі їх залишилося менш як 3000. Живуть вони лише в Бразилії.

Мета науковців — захистити тамаринів. Останні три десятиліття їх двічі рятували від вимирання.

Так, недавно велику загрозу створив спалах жовтої лихоманки в Бразилії. Від людей хвороба передалася тамаринам. Померло 900 мавп — чверть популяції. Так, у заповіднику Посу-даз-Антас із 400 тамаринів вижило лише 32.

Науковцям довелося втрутитися. Щоб урятувати популяцію, вони почали вакцинувати мавп.

[Луїс Паулу Феррас, президент асоціації Golden Lion Tamarin]:
«За п’ять років ми могли б утратити всю популяцію, якби нічого не зробили».

[Карлос Руїс-Міранда, біолог]:
«Вакцинація — дуже агресивне втручання. Таке може стати необхідним, але завжди треба оцінювати: чи варто втручатися, чи ні».

Спійманих мавпочок обстежували та брали в них аналізи. Потім вакцинували, наносили татуювання з номером та відпускали на волю. Через деякий час провели нове обстеження. Воно показало, що в 95 % тамаринів виробився імунітет до жовтої лихоманки. Такий результат зазвичай реєструють у людей.

[Карлос Руїс-Міранда, біолог]:
«Ми вакцинували мавп різного віку й через два чи три місяці побачили, що з ними все гаразд, зокрема й із вагітними самицями. Ми перевірили 30 мавп, і вони не мали побічних ефектів. Тоді ми зрозуміли, що все вдасться».

Цього разу дослідники щеплюють тамаринів модифікованою вакциною. Її розробили спеціально для мавп. Ця програма розпочалася два роки тому й стала першим таким проєктом у Бразилії та одним із перших у світі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Бразильські науковці полюють на рідкісних мавпочок, щоб їх урятуватиУ США тестують робота, який ходитиме по перетнутій місцевості Місяця та МарсаАртефакти з «Британських Помпеїв» показали на виставці в АнгліїДо нас летить одна з найяскравіших відомих кометУ Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати ракВідомий французький музикант став першим пасажиром словацького аерокараСтимулятор для мозку — новий засіб проти депресіїГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в ХорватіїЯк «суперличинки» допоможе розв’язати проблему перероблення пластикуКубинські біологи розгадують таємниці міграції птахів із Північної Америки

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: