Поширення коронавірусу
Евакуація й нові смерті
Китайський лікар, який одним з перших намагався попередити світ про новий коронавірус, сам помер від цієї хвороби. Лі Веньлян був офтальмологом однієї з лікарень Уханя — китайського міста, яке найбільше постраждало від епідемії.
Він і ще сім лікарів потрапили під нагляд поліції, оскільки їх звинуватили в розповсюдженні «незаконної та фальшивої» інформації про хворобу. У Китаї офіційні канали повідомляють про більш як 30 тисяч хворих і понад 600 загиблих. Однак багато громадян країни вважає, що кількість інфікованих в Ухані може перевищувати 150 тисяч, а померлих може бути 24 тисячі.
Водночас інші країни евакуюють своїх громадян з китайської провінції Хубей, де поширюється коронавірус. Переважно всі прибулі залишаються на двотижневому карантині. Так до Австралії прибув другий літак з евакуйованими, а до Японії — четвертий.
Також на круїзному судні біля берегів Японії підтвердили ще 41 випадок коронавірусу. Загальна кількість хворих на кораблі — 61 людина. Судно перебуває на двотижневому карантині. На ньому залишається 3700 осіб.
Біля берегів Гонконгу стоїть ще один круїзний лайнер, який також помістили на карантин. На його борту перебуває 3600 осіб.
Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що епідемія в Китаї, імовірно, ще не досягла свого піку.
[Майкл Раян, представник ВООЗ]:
«Вірус передається циклічно, найближчим часом кількість хворих може зрости».
Тоді як на розроблення вакцини від коронавірусу може піти щонайменше пів року, експерти намагаються виявити його джерело. Китайська влада повідомила, що він почав поширюватися на ринку в Ухані. Однак також є припущення, що його могли створити в лабораторії. За 19 кілометрів від ринку розташована закрита установа, де вивчають найнебезпечніші віруси світу, зокрема вірус Ебо́ла й SARS. Можливо, витік стався там.
Загалом, крім Китаю, хворих на коронавірус виявлено у 27 країнах світу, зокрема в Таїланді, Німеччині, Франції, Росії та США.
Коротке посилання на цю сторінку: