22.05.2021
Телеканал NTD

Завезену водну рослину в Кенії використовують як добриво

Завезену водну рослину в Кенії використовують як добриво

Добриво з водяних гіацинтів Асембо, Кенія Водяні гіацинти, або ейхорнії гіацинтові, дедалі більше вкривають поверхню Вікторії..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

Добриво з водяних гіацинтів
Асембо, Кенія

Водяні гіацинти, або ейхорнії гіацинтові, дедалі більше вкривають поверхню Вікторії — другого за величиною прісноводного озера у світі. Воно розкинулося на території Кенії, Уганди й Танзанії.

Але фермери кенійського міста Асембо знайшли спосіб, як не давати цій завезеній рослині надто розростатися й водночас поліпшити врожайність полів.

Вони перероблюють водяні гіацинти на добриво, змішуючи їх з харчовими відходами та попелом.

Фермер Алекс Очієнг каже, що така мульча заважає рости бур’янам.

[Алекс Очієнг, фермер]:
«Цієї рослини дуже багато в озері. Ми її дістаємо та розкладаємо на землі шаром завтовшки два з половиною сантиметри. Завдяки цьому не росте бур’ян».

Влада майже нічого не робить, щоб очистити озеро. І тепер багато його ділянок щільним килимом укривають водяні гіацинти. Це заважає місцевим жителям рибалити.

Перероблення цієї рослини на добриво допомагає не лише очистити озеро, а й розв’язати ще одну проблему. Фермери тепер відмовляються від пестицидів, що сприятливо позначається на землі.

Зниження родючості ґрунтів — велика проблема для країн, що лежать на південь від Сахари. Від цього потерпає близько 180 мільйонів осіб, а також це щороку завдає регіонові збитків на 68 мільярдів доларів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Завезену водну рослину в Кенії використовують як добривоУ Південній Кореї добова кількість нових хворих на COVID побила рекордУ болівійській лікарні спілкуються з пацієнтами по відеозв’язку59 мутацій: новий африканський штам коронавірусу непокоїть ученихКруїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застоюВенецію можуть внести до списку ЮНЕСКО через масовий туризмУ Барселоні поменшає доріг і побільшає тротуарівБразильська котокав’ярня пропонує забрати тварин із собоюУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 рокуЯк службові собаки «випускають пару» на австралійській фермі