25.12.2021
Телеканал NTD

Завезену водну рослину в Кенії використовують як добриво

Завезену водну рослину в Кенії використовують як добриво

Добриво з водяних гіацинтів Асембо, Кенія Водяні гіацинти, або ейхорнії гіацинтові, дедалі більше вкривають поверхню Вікторії..

Дата завантаження: 2021-06-25

video

Добриво з водяних гіацинтів
Асембо, Кенія

Водяні гіацинти, або ейхорнії гіацинтові, дедалі більше вкривають поверхню Вікторії — другого за величиною прісноводного озера у світі. Воно розкинулося на території Кенії, Уганди й Танзанії.

Але фермери кенійського міста Асембо знайшли спосіб, як не давати цій завезеній рослині надто розростатися й водночас поліпшити врожайність полів.

Вони перероблюють водяні гіацинти на добриво, змішуючи їх з харчовими відходами та попелом.

Фермер Алекс Очієнг каже, що така мульча заважає рости бур’янам.

[Алекс Очієнг, фермер]:
«Цієї рослини дуже багато в озері. Ми її дістаємо та розкладаємо на землі шаром завтовшки два з половиною сантиметри. Завдяки цьому не росте бур’ян».

Влада майже нічого не робить, щоб очистити озеро. І тепер багато його ділянок щільним килимом укривають водяні гіацинти. Це заважає місцевим жителям рибалити.

Перероблення цієї рослини на добриво допомагає не лише очистити озеро, а й розв’язати ще одну проблему. Фермери тепер відмовляються від пестицидів, що сприятливо позначається на землі.

Зниження родючості ґрунтів — велика проблема для країн, що лежать на південь від Сахари. Від цього потерпає близько 180 мільйонів осіб, а також це щороку завдає регіонові збитків на 68 мільярдів доларів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Завезену водну рослину в Кенії використовують як добривоПокинуте поле в Глазго перетворили на міський парк площею 20 гектарівРозкішний амстердамський готель готує гамбургери по 20 євро за штукуДубайські зоозахисники випустили в океан скатів і акулОфіс, підвішений на скелі: шотландець показав значення поняття «віддалена робота»Що робить патруль поліції Нью-Йорка на вулицях Сан-ПаулуБездомні й психічнохворі люди заполонили вулиці МангеттенуУсюди спокуси: мексиканські діти страждають від ожирінняЯпонія планує скинути в океан 1,25 млн тонн води з «Фукусіми-1»Індонезійка допомагає відновити коралові рифи Балі