12.10.2021
Телеканал NTD

Пораненого ірбіса виходжують після операції в Киргизстані

Пораненого ірбіса виходжують після операції в Киргизстані

У пораненого ірбіса з’явилися друзі Новопокровка, Киргизстан Цей молодий ірбіс із кличкою Жаабарс заліковує рани під..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

У пораненого ірбіса з’явилися друзі
Новопокровка, Киргизстан

Цей молодий ірбіс із кличкою Жаабарс заліковує рани під наглядом ветеринара в киргизькому селі Новопокровка. Привезли його сюди в середині січня з Таласської області. Снігового барса знайшли пораненим у лісі.

[Салтанат Сеїтова, голова фонду «Бугу-Ене»]:
«Проведено операцію: витягли 18 дробин, здебільшого з лобової ділянки, з очей, з носових пазух. Та більша частина дробин досі в його голові. Залишилася, бо фізично неможливо витягти всі 70».

Ірбісів занесено до Червоної книги. Полювати на них заборонено.

[Салтанат Сеїтова, голова фонду «Бугу-Ене»]:
«Ситуація з цим барсом вельми схвилювала громадськість, зараз дуже багато небайдужих людей, які телефонують, хтось пересилає нам на рахунок (гроші), хтось приносить йому їжу, а хтось готовий допомогти в подальшому лікуванні».

До долі Жаабарса небайдужі й місцеві жителі.

[Баатир Бекішов, житель Новопокровки]:
«Я дізнався про барса в соцмережах. Вирішив йому допомогти, приніс трохи м’яса — кілька кілограмів. Хотілося б, щоб усі дбали про тварин, допомагали. Просто так учиняти не можна з тваринами — до того ж із червонокнижними — полювати на них чи щось таке робити, стріляти».

Жаабарс, як і раніше, почувається погано, до того ж осліп на обидва ока. Проте ветеринари сподіваються, що з часом він одужає. Щоправда, у дикій природі більше жити не зможе.

[Салтанат Сеїтова, голова фонду «Бугу-Ене»]:
«На нашій реабілітаційній базі він буде ще місяць-півтора, можливо, до двох місяців. Це побачимо під час подальшого лікування. Потім його вже переведуть у зоопарк, де для нього створять умови».

Ірбіси мешкають у Центральній і Південній Азії. Здебільшого у високогірних місцях. У дикій природі залишилося не більш як 7000 снігових барсів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пораненого ірбіса виходжують після операції в КиргизстаніЯпонець урятував 200-річний сімейний бізнес, попри цунамі 2011 року та пандемію COVID-19Хоч трубопровід Colonial уже працює, але у Вашингтоні однаково бракує бензинуІндійці під час локдауну годують бродячих собак і корівУ Швейцарії волонтери допомагають фермерам захистити худобу від вовківУ Кенії евакуювали жирафів з острова, що повільно йде під водуТрильйони періодичних цикад вилазять на поверхню землі в СШАЧисельність рідкісних піренейських рисей вдалося відновити до 1100У Мексиці школярі повертаються за парти на тлі ослаблення спалаху COVID-19У Франції навчають, як не сісти на мілину в Суецькому каналі