16.02.2021
Телеканал NTD

Французьке подружжя втекло від цивілізації, прихопивши сонячні панелі й авто

Французьке подружжя втекло від цивілізації, прихопивши сонячні панелі й авто

Життя далеко від цивілізації Шасто, Франція Серед лісів центральної Франції далеко від цивілізації живе молоде подружжя...

Дата завантаження: 2021-05-16

video

Життя далеко від цивілізації
Шасто, Франція

Серед лісів центральної Франції далеко від цивілізації живе молоде подружжя. Воно не має світла, каналізації та водопровідної води, а їхній дім — з дерева та соломи. За законами Франції житла не можна будувати в лісах чи на сільгоспугіддях, а лише у відведених для цього місцях і за певними стандартами.

Але Жонатан і Каролін хочуть це змінити. Вони заснували сайт, на якому шанувальники такого способу життя можуть зв’язатися з власниками землі, які готові дозволити іншим жити в їхніх володіннях.

[Жонатан Атте, журналіст-фрілансер]:
«Нині закони цього не дозволяють, тому ми кажемо: “Навіщо чекати, поки змінять закони, щоб створити нові форми суспільства?” Ми допомагаємо людям організовувати такі громади, щоб вони жили не просто на природі, а з природою».

Подружжя та його двоє дітей живе на ділянці друга сім’ї. Електроенергію отримують від сонячної панелі, а тепло дає дров’яна піч. Воду беруть із джерела неподалік, потім фільтрують.

А так перуть білизну.

[Жонатан Атте, журналіст-фрілансер]:
«Маємо звичайну пральну машину й велотренажер, який ми знайшли на смітнику. Ми його відремонтували й переробили, щоб наша машина стала педальною».

І Жонатан, і Каролін — вегетаріанці. Овочі вирощують на городі біля хати. Частину продуктів купують у магазині. Голова сім’ї двічі на місяць дає лекції в Паризькому університеті, а ще працює журналістом-фрілансером. Його дружина — акушер і заробляє тим, що допомагає під час домашніх пологів.

[Каролін Перес, акушер]:
«Наше життя набуло сенсу. Ми користуємося всім нашим тілом, вдаємося до творчості. Люди — дуже творчі істоти. І тут ми маємо простір, де можна бути творчими, а не робити тільки щось одне».

Чотирирічна донька подружжя ходить до садочка, що в найближчому селі. Сім’я також має автомобіль і медичну страховку.

Утім, голова села, біля якого поселилися Жонатан і Каролін, таким сусідством незадоволений. Він каже, що їхній будинок незаконний, адже його поставили, не дотримуючись норм. До того ж, за його словами, іноді члени цього руху будують свої житла, не маючи на це згоди власників землі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Французьке подружжя втекло від цивілізації, прихопивши сонячні панелі й автоУ Мексиці до заповідника повернулися комахи, але відвідувачів майже немаєІспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZenecaЮні австралійці з проблемних сімей навчаються на будівельниківВООЗ: ризик поширення вірусу Ебола з Гвінеї до сусідніх країн дуже великийУ Франції навчають, як не сісти на мілину в Суецькому каналіЧерез 10 років після аварії на АЕС у жителів Фукусіми немає надії повернутися додомуМенше дітей, але більше людей похилого віку: Південній Кореї загрожує демографічна кризаУ реанімаціях Бразилії переважно лежать хворі на COVID-19, яким менше ніж 40 роківІндонезієць розповідає казки, щоб урятувати мангрові ліси