02.03.2024
Телеканал NTD

Давньоримським іподромом гуляють у віртуальній реальності

Давньоримським іподромом гуляють у віртуальній реальності

Ці руїни давньоримського іподрому, який називають Великим цирком, незвично безлюдні. Через пандемію туристів тут небагато. Але..

Дата завантаження: 2024-11-02

video
play-sharp-fill

Ці руїни давньоримського іподрому, який називають Великим цирком, незвично безлюдні. Через пандемію туристів тут небагато. Але тепер цю пам’ятку можна відвідати у віртуальній реальності.

Надівши спеціальні окуляри, відвідувачі можуть побачити заповнені трибуни й колісниці, які мчать до фінішу.

За часів Римської імперії ця велична споруда могла вмістити до 250 тисяч глядачів. Тепер це найбільше у світі місце, яким можна здійснити подорож у віртуальній реальності.

[Анналія Беллі, відвідувачка]:

«Дуже цікаво. Одна річ — прочитати про це в підручниках історії, а інша — побачити на власні очі».

Таку подорож готували до літнього туристичного сезону, чекаючи великого напливу іноземних мандрівників. Однак через пандемію подивитися на стародавні перегони приходять здебільшого самі італійці.

Онлайн-екскурсія триває 40 хвилин. Вона розповідає про історію Великого цирку.

[Адріано Мікель, відвідувач]:
«Дивовижний досвід. Бачиш, яким був Великий цирк у той час, і картинка трохи дивує. Зараз тут росте трава, а раніше це було щось на зразок театру. Мені дуже сподобалося».

Упродовж століть Великий цирк постійно руйнувався. Так, у Середньовіччі його кам’яні споруди розбирали, щоби звести нові будівлі. А в XIX столітті його долину забудували приміщеннями газової фабрики.

[Марія Летиція Буонфільї, куратор Великого цирку]:
«Аби ще раз затвердити цінність цієї пам’ятки, ми об’єдналися разом із технічними фахівцями й відтворили територію Цирку з максимальною історичною точністю».

Водночас тут і далі дотримуються заходів безпеки. Усім на вході вимірюють температуру, а кількість відвідувачів за раз не перевищує восьми осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Давньоримським іподромом гуляють у віртуальній реальностіНобелівську премію з хімії присудили за досягнення у вивченні білківНауковці з’ясували, чому Еверест зміг стати найвищим у світіЗграя рідкісних птахів із ватажком-людиною мігрує над ЄвропоюСіан Проктор — астронавт-аматор і перша афроамериканка, яка пілотувала космічний корабельРоботаксі та ШІ захоплюють робочі місця в КитаїКосмічний телескоп «Евклід» показав зображення далеких галактикДля норвезького олімпійського чемпіона розробили суперкросівкиЧому найбільший айсберг у світі вже кілька місяців обертаєтьсяНовий наноматеріал допоможе виявляти майже невидимі відбитки пальців
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: