28.03.2021
Телеканал NTD

Спеціальна маска вимірюватиме температуру й дихання

Спеціальна маска вимірюватиме температуру й дихання

У Нідерландах лікарі та інженери розробляють маску, сенсори якої стежать за важливими показниками життєдіяльності людини. Наприклад,..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

У Нідерландах лікарі та інженери розробляють маску, сенсори якої стежать за важливими показниками життєдіяльності людини. Наприклад, температурою тіла й диханням. Датчик вологості також може повідомити, коли маску слід замінити.

[Ашок Срідар, дослідник Центру Голста]:
«Люди, які купують маску, часто носять її довше, ніж це передбачено. Вимірюючи вологість фільтра, можна дізнатися, коли маску носити вже не можна».

Учені також хочуть удосконалити свій пристрій. Наприклад, щоб маска стежила за багатьма параметрами, такими як насичення киснем і ритм дихання, а ще аналізувала це за допомогою штучного інтелекту.

У майбутньому ці пристрої зможуть виконувати важливі функції спостереження за хворими й пацієнтами, які одужують.

А поки ж функції маски обмежені.

[Ашок Срідар, дослідник Центру Голста]:
«Вона може повідомити, що втратила свою ефективність. Тобто вона не забезпечує захисний механізм, який здатний зупинити віруси чи бактерії. Її завдання просте — показати, чи вона ефективна».

Команда також сподівається зробити маски не лише для медичних цілей. Їхній пристрій третього покоління зможуть використовувати пожежники чи хіміки. Він надсилатиме попередження, якщо людина вдихає токсичні речовини.
Коротке посилання на цю сторінку:

Спеціальна маска вимірюватиме температуру й диханняУ Японії випустили окуляри, що визначають тон шкіри обличчяПрибирання, доставляння і зв’язок: як роботи допомагали протистояти COVID-19 у 2020 роціЖаби в Австралії відновлюються після пожеж ліпше, ніж очікувалосяУкраїнський студент робить з опалого листя папірФранцузькі науковці намагаються зрозуміти, чому COVID-19 супроводжується втратою нюхуГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдівНовинки GM на CES-2021: електропікап Hummer і футуристичний Cadillac LyriqПорцеляновий посуд із лялькового будиночка королеви продадуть на аукціоніУ Європі оголосили полювання на запахи