Перший у світі дерев’яний супутник незабаром запустять у космос. Апарат розробив Кіотський університет та одна японська лісообробна компанія. Супутник називається LignoSat. Ligno у перекладі з латини — дерев’яний.
Апарат почали розробляти чотири роки тому. У роботі взяв участь японський ексастронавт Такао Дої. Він літав у космос на американських кораблях «Шаттл».
[Такао Дої, колишній астронавт і науковець]:
«Досі жодна країна не планувала використовувати деревину в освоєнні космосу. Використання деревини відкриває людям шлях до досягнення екологічного та вічного розвитку в космосі. І я хочу, щоб люди в усьому світі дізналися про такий підхід».
Супутник є кубом з ребром 10 сантиметрів і товщиною стінки приблизно 5 міліметрів. Його вага — приблизно один кілограм. Близько місяця йде на виготовлення стінок. Ще рік треба на встановлення плат, складання та тестування. До речі, збирають супутник традиційним способом японських ремісників — без шурупів та клею.
[Кодзі Мурата, працівник Кіотського університету]:
«Корпус супутника зроблений з японської хонокі — різновиду магнолії. Цю деревину легко обробляти. Вона зносостійка та міцна, тому з неї зазвичай роблять такі предмети, як піхви для мечів та японські дерев’яні сандалії».
Японські дослідники вважають, що деревина в космосі служитиме довго, оскільки там їй не загрожує волога та пожежі. До того ж повертаючись на Землю, дерев’яний супутник не шкодить екології. А звичайні супутники забруднюють атмосферу, бо під час їх згоряння до неї потрапляють дрібні частки металу.
Японський апарат пройшов сертифікацію НАСА. Супутник спочатку доставлять на МКС, а потім запустять на орбіту. Він пробуде там пів року. За цей час учені перевірять, чи здатний дерев’яний апарат витримати екстремальні умови.
Коротке посилання на цю сторінку: