У центрі Лондона пришвартувався іспанський військовий корабель «Андалусія». Наприкінці XVI століття його вигляд змусив би похвилюватися будь-якого англійця. Але відтоді минуло понад 400 років, а це просто копія іспанського галеона.
[Андреа Спатару, перший помічник капітана]:
«Це данина поваги тому часу. Ми тут з миром і раді цьому. Ми віддаємо шану Лондону».
Галеон «Андалусія» — точна репліка тих кораблів, які борознили Атлантичний океан, доставляючи небачені багатства з Нового Світу до Іспанії. Його довжина — 50 метрів. Загальна площа вітрил — 930 квадратних метрів. Для будівництва судна використали переважно дуб, іроко та сосну.
Галеон збудували в Іспанії. Це тривало 16 місяців, але на дослідження та підготування проєкту пішли роки. На воду корабель спустили 2009 року. Тепер «Андалусія» — це плавучий музей. Тут можна подивитися, як жили моряки, побувати в рубці капітана й спуститися в трюм.
Команда галеона навіть у морі намагається не користуватися сучасною навігацією.
[Андреа Спатару, перший помічник капітана]:
«Ми маємо навігаційні засоби для безпеки. Але ми намагаємося використовувати старі способи навігації. Ходимо під вітрилами, користуємося паперовими мапами й застосовуємо знання з астрономії».
Багатопалубні галеони ходили Атлантикою понад три століття. Це були військові та торгові судна з гарматами. Корабель уміщував 1200 тонн вантажу та екіпаж зі 150 осіб.
«Андалусія» вже підкорила Атлантику та побувала в різних куточках світу. За 15 років вона пройшла 130 тисяч кілометрів. У Європі швартувалася у Франції, Нідерландах та Німеччині. А тепер і у Великій Британії.
[Андреа Спатару, перший помічник капітана]:
«Іти Темзою — щось особливе для мене. Я знала, що ми прийдемо сюди, і нетерпляче чекала цього дня. <…> Думаю, наш галеон першим пройшов під Тауерським мостом і пришвартувався в самому серці Лондона. Для нас велика честь бути тут».
«Андалусія» стоятиме в Лондоні до 6 жовтня.
Коротке посилання на цю сторінку: