Мозаїка середньовічного собору на Сицилії знову засяє золотом. Тут триває грандіозна реставрація вартістю понад мільйон євро.
Кафедральний собор почали будувати за останнього нормандського короля острова Вільгельма II Доброго в 1174 році. Основні роботи завершилися за 15 років. Швидкому будівництву допомогли кошти, накопичені батьком монарха — Вільгельмом I Злим. Той збирав штрафи й так звані «спокутні» гроші з бунтівних міст. Але загалом будівництво затяглося на 93 роки.
Собор поєднує арабський і нормандський стилі, але головна його цінність усередині. Його стіни прикрашають 130 мозаїк. На них зображено сцени зі Старого та Нового Завіту. На думку експертів, на їх створення пішло понад дві тонни чистого золота.
Центральним стало гігантське зображення Христа Вседержителя. Воно виконане в напівкуполі в задній частині собору.
Мозаїки охоплює 6500 квадратних метрів і покриває майже всі внутрішні стіни собору. За площею та цілісністю задуму це один із найбільших мозаїчних циклів у світі.
[Марія Кончетта ді Натале, директор Єпархіального музею Монреале]:
«Нині реставраційні роботи не дають нам змоги помилуватися деякими частинами цього чудового творіння, а вони важливі для туристів, а також мають важливе значення для вірян. Часто туристи тут інстинктивно самі стають вірянами».
Окрім реставрації мозаїк, у храмі зроблять нове освітлення. Воно з’явиться наприкінці листопада, а риштовання демонтують уже до середини жовтня.
Собор з 2015 року є в списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Коротке посилання на цю сторінку: