Столиця Угорщини, можливо, приваблює не стільки туристів, як Лондон чи Париж. Але місцеві жителі вважають, що вона їм зовсім не поступається. Історичний центр Будапешта внесено до списку ЮНЕСКО. Архітектурні пам’ятки роблять береги Дунаю ще мальовничішими.
Дивовижні елементи панорами — це визначні мости, які сполучають пагорбкувату Буду з рівнинним Пештом. Старовинний міський ландшафт зберігає історію руйнувань і творень.
На правому березі Дунаю стоїть Будайська фортеця. Найдавніша частина палацу побудована в XIV столітті. Це найзначніший монументальний комплекс країни. Сюди щороку приїжджають сотні тисяч туристів.
[Мате Відінскі, мешканець Будапешта]:
«Будапешт — одне з найкрасивіших міст світу. Я не маю упередженості. Я сказав би, що він може змагатися з Нью-Йорком і навіть Лондоном, Парижем або будь-яким іншим містом, бо це культурне місце, що зберегло традиції».
Поблизу можна побачити безліч будівель XVII та XVIII століть. Вони збереглися попри те, що цей район був майже повністю зруйнований.
А на лівому березі Дунаю розташувався проспект Андраші. Його називають «будапештськими Єлисейськими Полями». Він також у списку ЮНЕСКО. Проспект завдовжки два з половиною кілометри сполучує площу Ференца Деака з площею Героїв.
[Вів’єн Ласло, мешканка Будапешта]:
«Я відчуваю гордість, коли говорю про Будапешт чи Угорщину. Мені пощастило побувати в кількох країнах, але гадаю, я ні на що не проміняла би Будапешт».
У списку Світової спадщини ЮНЕСКО є вже більш як 1200 об’єктів, розташованих у 168 країнах. Водночас у Європі розташована найбільша кількість культурних та природних пам’яток.
Коротке посилання на цю сторінку: