Цією стежкою на Амальфійському узбережжі в Італії люди ходять із середніх віків. Раніше фермери та скотарі спускалися нею на ринок до моря, щоби продати товари. Нині це популярний туристичний маршрут. Італійці називають його «Стежкою богів».
[Рафаеле Луїзе, член Італійського альпійського клубу]:
«Головний елемент — це прибережний пейзаж, який простягається до Капрі, Фаральйоні, моря та неба, що з ним зливається».
Назва стежки пов’язана з персонажем грецької міфології Одіссеєм та тим, як його рятували боги. Її довжина — коло семи кілометрів. Стежка підіймається на висоту 630 метрів над рівнем моря. Нею щодня проходять сотні туристів.
Дорогою можна милуватися виноградниками, апельсиновими, лимонними та оливковими деревами. І, звісно, морем.
[турист]:
«Чудово, що ми приїхали сюди й побачили цей краєвид. Він прекрасний».
[туристка]:
«Так, це дивовижно. Перехоплює дух. Це одне з найкрасивіших місць, яке ми будь-коли бачили».
Дорогою можна потрапити до фермера Антоніо Міло. Тут мешкали три покоління його предків. В Антоніо можна покуштувати страви місцевої кухні.
[Антоніо Міло, фермер]:
«Гори немов дарують нам рай. Треба самому відчути ці емоції. Я знаю лише одне слово англійською, і коли сюди підіймається хтось, хто не розуміє італійської, я кажу: “Ласкаво просимо до раю”. Тут відчуваєш спокій гір».
«Стежка богів» пролягає на півострові Сорренто. Тут є й інші пішохідні маршрути. За їхній стан відповідає Італійський альпійський клуб. Допомагають тисячі волонтерів. Вони також стежать за чистотою.
[Маттео Пісакане, член Італійського альпійського клубу]:
«Треба виносити в долину все сміття, навіть органічні відходи. Наприклад, людина з’їла банан, але шкірку не можна залишати в горах, бо на “Стежці богів” ніколи не було бананової шкірки».
Туристи ходять «Стежкою богів» з березня по жовтень. Але знавці радять не приїздити в липні та серпні, коли дуже спекотно й велелюдно. До того ж у цей час усе дорожче.
Коротке посилання на цю сторінку: