06.10.2022
Телеканал NTD

Повітряні кулі збиратимуть CO₂

Повітряні кулі збиратимуть CO₂

Цю повітряну кулю запускають не для розваги. Її завдання — збирати CO₂. Ізраїльський стартап розробляє незвичайний..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Цю повітряну кулю запускають не для розваги. Її завдання — збирати CO₂. Ізраїльський стартап розробляє незвичайний спосіб, як зменшити обсяг вуглекислого газу в атмосфері. Його збиратимуть на великій висоті, де він практично затвердів.

[Надав Мансдорф, директор компанії-розробника]:
«Виловлювати газ дуже легко, коли мінусова температура. Пам’ятаєте, як зимовим ранком на листі утворюється шар тонкого льоду. Те саме і з вуглецем. Він замерзає за мінус 80 градусів. І єдине місце, де ми можемо знайти вуглець за температури, близької до цієї, розташоване за 15 кілометрів над головою».

До повітряних куль кріплять спеціальний ящик, у який збиратимуть CO₂. Потім газ доставлятимуть на Землю для перероблення та використання в промисловості.

[Надав Мансдорф, директор компанії-розробника]:
«Ящик підіймається разом із повітряною кулею. Крізь нього проходить повітря. Це такий собі морозильник, який виловлює лише вуглець, бо він замерзає за цієї температури. Газ заповнює скриню».

Поки що випробування цієї системи були не дуже масштабні. За найближчі два роки компанія зробить свої кулі більшими. Очікується, що кожна з них виловлюватиме до тонни вуглецю.

Водночас одна така установки коштуватиме менше як 100 доларів. Це набагато дешевше, ніж схожі пристрої для збирання вуглецю, які вже використовують.
Коротке посилання на цю сторінку:

Повітряні кулі збиратимуть CO₂Гіперкари, розроблені штучним інтелектом, будують у КаліфорніїМетеликів-монархів стало прилітати більшеСиній дім став популярним туристичним місцем СеулаБіженець побудував у таборі в Кенії сонячну електростанціюРідкісна знахідка: вагітну самицю іхтіозавра виявили в ЧиліНайбільші в Європі останки ящера знайшли в АнгліїПрототип космічного заводу готують до запуску у Великій БританіїПалестинцям роздають «розумні» протезиНа будмайданчику в Мексиці знайшли стародавнє місто мая

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: