28.07.2021
Телеканал NTD

Холестерин, серцеві напади та інсульти: вчені тестують новий препарат

Холестерин, серцеві напади та інсульти: вчені тестують новий препарат

Донедавна люди з високим рівнем холестерину покладалися на статини — препарати, які треба вживати щодня. Вони..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Донедавна люди з високим рівнем холестерину покладалися на статини — препарати, які треба вживати щодня. Вони також стежили за дієтою і вживали супутні медикаменти.

Але тепер британські вчені оголосили, що знайшли чарівний засіб, який можна буде вводити в організм лише раз у два роки. Експериментальний диво-препарат назвали інклісиран. Це РНК-ліки, які працюють ефективніше, ніж статини, збільшуючи здатність печінки очищати кров від шкідливого холестерину.

[Кош Рей, керівник дослідження]:
«Кров’яний тиск і холестерин — це тихі вбивці. Вони не викликають симптомів, тому люди про них не кажуть. У підсумку вони приходять до лікарні запізно».

Високий рівень холестерину призводить до появи жирових відкладень у судинах. Це утрудняє потік крові. А тромб, що відірвався, може спричинити серцевий напад чи інсульт.

[Джулс Пейн, співробітниця благодійної організації]:
«Після серцевого нападу люди, можливо, більше не зможуть працювати. Це впливає не лише на них, а й на їхні сім’ї. Холестерин — тихий убивця. Ми хотіли б, щоби цей препарат швидко впровадили, бо він може повністю змінити ситуацію».

Нові ліки складаються з двох доз, які вводять підшкірно з проміжком у пів року. Але чи зможуть вони стати таким самим простим рішенням у боротьбі із серцево-судинними захворюваннями, як щеплення від грипу, ще незрозуміло. До того ж, новий препарат коштуватиме приблизно в 100 разів дорожче ніж статини.

Нагадаємо, що серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті людей.
Коротке посилання на цю сторінку:

Холестерин, серцеві напади та інсульти: вчені тестують новий препаратМарсохід НАСА взяв першу пробу марсіанського камінняУ Греції тестують дрон для доставляння ліків до віддалених районівЗагадка Стоунхенджу: як кварц протримався 4500 роківУ світі відзначають 30-річчя першого вебсайтуНа весіллі в Канаді наречену вітала голограмаЕкономить воду й час: на Криті розробили «розумну» систему зрошенняМобільна крапельниця й віртуальна реальність: що показали на виставці в АмстердаміНобелівська премія з хімії: інструмент синтезу молекулВ Австралії діти самі забезпечують школу електроенергією