24.06.2021
Телеканал NTD

Останки колишнього раба розкривають таємниці життя Помпеїв

Останки колишнього раба розкривають таємниці життя Помпеїв

У цій гробниці, що біля давніх Помпеїв, знайшли частково муміфіковані останки чоловіка. Тепер вони розкривають таємниці..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

У цій гробниці, що біля давніх Помпеїв, знайшли частково муміфіковані останки чоловіка. Тепер вони розкривають таємниці життя, яке точилося в місті за кілька років до того, як його поховав попіл Везувію.

Скелет зберігся дуже добре. Таких цілісних людських останків у районі Помпеїв ще не знаходили. На тілі навіть є рештки волосся та вуха.

[Габріель Цухтрігель, археолог]:
«Зазвичай дорослих спалювали. Ховали лише маленьких дітей. Дивно, що його поховали».

Незвичайний і сам життєвий шлях цієї людини. Її звали Маркус Венеріус Секундіо. Припускають, що на момент смерті йому було 60 років. Написи на гробниці сповіщають, що колись він був рабом і брамником храму Венери. Але потім йому дали волю, після чого він домігся досить високого соціального статусу.

Науковці кажуть, що більше дізналися про тогочасні похоронні обряди та світське життя.

До виверження вулкана в Помпеях жило коло 13 тисяч осіб. Місто загинуло в 79 році нашої ери. Його виявили лише в XVI столітті. Організовані розкопки почалися в 1750 році.
Коротке посилання на цю сторінку:

Останки колишнього раба розкривають таємниці життя ПомпеївНа весіллі в Канаді наречену вітала голограмаАналіз крові для виявлення 50 видів раку тестують у Великій БританіїНобелівська премія з фізики: клімат і хаосХолестерин, серцеві напади та інсульти: вчені тестують новий препаратЛипень став третім найспекотнішим за всю історію спостереженьЯк і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбітіЕкспо-2020: Сінгапур демонструє роботів озеленювачівВакцина з дерев: де вирощують унікальний засіб захисту від COVIDМобільна крапельниця й віртуальна реальність: що показали на виставці в Амстердамі