23.11.2021
Телеканал NTD

У Швейцарії будують високогірну сонячну електростанцію

У Швейцарії будують високогірну сонячну електростанцію

Потужна сонячна електростанція на висоті 2500 метрів над рівнем моря. Цей проєкт реалізовують у швейцарських Альпах...

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Потужна сонячна електростанція на висоті 2500 метрів над рівнем моря. Цей проєкт реалізовують у швейцарських Альпах. Будівництво ведуть на греблі «Муттзе» в кантоні Гларус, що на сході країни.

Станція потужністю 2,2 мегавата вироблятиме 3,3 мільйона кіловат-годин електроенергії на рік, причому половину з них — узимку.

[Крістіан Гаєрлі, керівник проєкту]:
«У швейцарських містах улітку здебільшого сонячно, але не взимку. А нам треба зовсім інше. Узимку енергії використовують більше, і з роками споживання зростатиме. Тому нам потрібна високогірна станція, щоб кожної пори року отримувати електроенергію».

Сонячні панелі закріплюють прямо на стінах греблі. Готова інфраструктура здешевлює будівництво. Плюс ще в тому, що сніг під таким кутом зісковзуватиме сам. А сонце тут світить цілий день, що допоможе електростанції ефективно виробляти енергію.

[Крістіан Гаєрлі, керівник проєкту]:
«Ідея в тому, щоб такі станції, як тут, на греблі гідроелектростанції, з’явилися і в інших місцях. Таке можна зробити, використовуючи різну інфраструктуру».

Швейцарія збирається поступово відмовлятися від атомної енергетики. Сонячні електростанції мають замінити АЕС.

[Крістіан Гаєрлі, керівник проєкту]:
«Зараз ми переходимо на іншу енергію. Але сонячні панелі здебільшого встановлюють на будівлях, на невеликих будинках, і все. Цього замало».

Торік АЕС виробили третину всього обсягу електроенергії Швейцарії, тоді як сонячні електростанції — менш як 4 %. Завдяки новому проєктові цей показник має зрости.

Будівництво станції в Альпах завершать до кінця року. Вона складатиметься з 5000 сонячних панелей.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Швейцарії будують високогірну сонячну електростанціюSolar Orbiter зробив нові кадри ВенериGPS-трекери для дроздів: біологи вивчають причини міграції співочих птахівРобот досліджуватиме нори, щоб урятувати вомбатів від кліщівMobile World Congress проходить без багатьох великих компанійБатько створив для сина екзоскелет, щоб він зміг ходитиНа весіллі в Канаді наречену вітала голограмаРобот-хамелеон допоможе вдосконалити технологію активного камуфляжуЗацифровувати комах почали в лондонському музеїУ Бельгії випробовують ліки проти COVID-19, зроблені на основі антитіл лами