01.09.2021
Телеканал NTD

Знайдені біля Темзи скарби бронзової доби покажуть у Лондоні

Знайдені біля Темзи скарби бронзової доби покажуть у Лондоні

Скарби бронзової доби Лондон, Велика Британія Знайдений на березі Темзи скарб бронзової доби готують до виставки..

Дата завантаження: 2021-03-01

video

Скарби бронзової доби
Лондон, Велика Британія

Знайдений на березі Темзи скарб бронзової доби готують до виставки в Музеї Лондона. В експозиції буде 453 артефакти, які було зроблено в період з 900 по 800 рік до нашої ери. Серед них зброя, інструменти та прикраси.

Це одна з найбільших знахідок виробів бронзової доби на території Лондона й третя за величиною у Великій Британії. Скарби виявили в районі Гейверінг у вересні 2018 року. Археологів здивувало, що предмети не розкидані, а складені разом.

[Ендрю Пічі, археолог]:
«Коли ми пошарово знімали ґрунт, скоро зрозуміли, що там сотні предметів. Пізніше ми їх нарахували понад 400. Радість, що ми знайшли кілька артефактів, змінилася усвідомленням, що це скарб бронзової доби. Ми щодня вели розкопки далі й незабаром дізналися, що там не один, а чотири сховища бронзових предметів».

Серед артефактів були рідкісні предмети, зокрема два кільця. Такі вироби бронзової доби у Великій Британії знайшли вперше.

[Ендрю Пічі, археолог]:
«Вони могли бути частиною упряжі для коней, які тягли вози чи щось таке. Але це незвичайний виріб для тих часів».

Багато предметів зламано, і вчені шукають причину, чому їх не полагодили.

[Кейт Самнелл, куратор музею]:
«Можливо, деякі з них зламали, щоб помістити в сховище. Чи щоб їх було легше плавити й переробляти. А може, є інша причина».

Дослідники припускають, що бронзові вироби, імовірно, належали ковалю чи торговцю. Також цей скарб міг бути жертвою богам.

Виставка «Скарб Гейверінгу: таємниця бронзової доби» відкриється у квітні й триватиме до листопада.
Коротке посилання на цю сторінку:

Знайдені біля Темзи скарби бронзової доби покажуть у ЛондоніПорцеляновий посуд із лялькового будиночка королеви продадуть на аукціоніКенійці створили протез, який працює від сигналів мозкуУ Великій Британії зростає попит на домашній одяг класу люксФранцузькі науковці намагаються зрозуміти, чому COVID-19 супроводжується втратою нюхуРобот-катамаран дослідить рекордно швидку ерозію на півдні АвстраліїЯк інженери Boston Dynamics «навчили» роботів красиво танцюватиУ Помпеях знайшли давній вуличний ресторан із фрескамиМодне ательє в Лондоні проводить дистанційні приміряння за допомогою роботаІлон Маск обіцяє $ 100 млн автору найкращої технології виловлювання вуглецю