21.02.2021
Телеканал NTD

Як шовк може замінити хімію в косметиці та одязі

Як шовк може замінити хімію в косметиці та одязі

Шовк замість хімії Массачусетс, США Невелика компанія в Бостоні намагається замінити хімічні речовини в косметичних продуктах..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Шовк замість хімії
Массачусетс, США

Невелика компанія в Бостоні намагається замінити хімічні речовини в косметичних продуктах і в одязі. Як альтернативу пропонує використовувати шовк.

Дослідники кажуть, що споживачі здебільшого не знають, якої шкоди завдають хімікати нашому тілу. Наприклад, під час заняття спортом і посиленому потовиділенні хімічні речовини в одязі, які відповідають за її зносостійкість та інші якості, можуть проникнути через шкіру.

Серед них, наприклад, формальдегід, який може спричинити гормональний збій і проблеми з репродуктивною функцією.

А тепер усі хімікати пропонують замінити натуральним протеїном шовку. Речовину, яку отримала компанія-розробник, називають активованим шовком.

[Грег Альтман, голова компанії-розробника]:
«Ми очищаємо протеїн шовку. Прибираємо всі забруднювачі, тому залишається лише протеїн і волокно».

[Бек Лакутюр, співзасновниця компанії-розробника]:
«Активований шовк — це шовк, який повернули до природного стану в шовкопряді. Ми беремо протеїн шовку й розкриваємо його потенціал, використовуємо його якості для наших потреб».

Процес активації також проходить без хімікатів. Потрібна лише сіль, вода й тепло.

[Бек Лакутюр, співзасновниця компанії-розробника]:
«Наприклад, якщо ми хочемо зробити щось водонепроникним, ми використовуємо якість шовку, яка забезпечить цю водонепроникність. Якщо хочемо зробити матеріал, який вбиратиме воду, то візьмемо ту якість шовку, яка створить таку особливість».

Розробники кажуть, що протеїн шовку також омолоджує шкіру, а саме розгладжує зморшки.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як шовк може замінити хімію в косметиці та одязіУ Бельгії випробовують ліки проти COVID-19, зроблені на основі антитіл ламиМарсохід НАСА взяв першу пробу марсіанського камінняСонячний човен фараона Хеопса перевезли до Великого Єгипетського музеюУ Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелейЕкономить воду й час: на Криті розробили «розумну» систему зрошенняЯпонська компанія Fujifilm: від плівки для фотоапаратів до ПЛР-тестівТо спека, то холод: як випробовували космічну станціюСловацький аеромобіль здійснив перший міжміський політ у тестовому режимі