16.06.2022
Телеканал NTD

Астронавт-рекордсмен Крістіна Кох розповіла про життя на Землі й про космічні плани

Астронавт-рекордсмен Крістіна Кох розповіла про життя на Землі й про космічні плани

Крістіна Кох ― астронавт-рекордсмен США [Крістіна Кох, астронавт НАСА

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Крістіна Кох ― астронавт-рекордсмен
США

[Крістіна Кох, астронавт НАСА]:
«За перші дві хвилини після повернення на Землю я побачила більше облич, ніж за весь попередній рік. Це було дивовижно. Приємно знову спілкуватися з людьми».

Американка Крістіна Кох стала першою жінкою-астронавтом, яка провела на орбіті рекордний час: 328 днів. Вона повернулася з Міжнародної космічної станції на Землю кілька днів тому. Однак уже сподівається, що скоро її рекорд поб’ють інші жінки.

[Крістіна Кох, астронавт НАСА]:
«Я завжди кажу стосовно кожного рекорду, який встановлюю, що я найбільше сподіваюся, що його скоро поб’ють. Горизонти розширюються, дедалі більше людей втілюють свої мрії й розкривають свій потенціал. Тож ідіть за мрією, за улюбленою справою, будьте собою й любіть те, що робите».

У жовтні Кох також керувала першим виходом у космос команди, яка складалася лише з жінок. Зовні МКС вона працювала з астронавтом Джессікою Мейр.

Під час своєї місії Крістіна Кох вивчала, як тривала невагомість і радіаційне опромінення позначаються на жіночому організмі. Дійшла висновку, що серйозних наслідків для здоров’я не було, проте адаптація на Землі потрібна.

[Крістіна Кох, астронавт НАСА]:
«Я помітила, що почала знову утримувати рівновагу не відразу. Тобто довелося знову звикати до звичайної ходьби. Та почуваюся чудово».

Вона вже будує плани на майбутнє.

[Крістіна Кох, астронавт НАСА]:
«Мене тішить, що, найімовірніше, знайома з першою жінкою й наступним чоловіком, які ступлять на поверхню Місяця. Але кожен з нас готовий і гордо візьметься за це завдання».

Поки ж Крістіна Кох звикає до звичайного життя у своєму рідному місті Галвестон у Техасі: їздить на пляж, їсть чипси й сальсу, а ще насолоджується силою земного тяжіння, лежачи на дивані.
Коротке посилання на цю сторінку:

Астронавт-рекордсмен Крістіна Кох розповіла про життя на Землі й про космічні планиРуїни давньоримських храмів виявили в НідерландахРоботи в Італії стежать за здоров’ям рослин замість ботаніківНовий гель допоможе відновитися після серцевого нападуРоботи в метро й штучний інтелект для сліпих: технологічна виставка в ПарижіУ Японії зробили робота-цапаНове фото скупчення галактик показали НАСА й Джо БайденСиній дім став популярним туристичним місцем СеулаУ Японії зробили міцний бетон із харчових відходівВ Австралії хочуть за 9 місяців зацифрувати гербарій із мільйоном зразків

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: