Відразу за місцем проведення давніх Олімпійських ігор стоїть пам’ятник із білого мармуру, в якому зберігається серце знаменитого француза.
Барон П’єр де Кубертен — аристократ і батько сучасної Олімпіади. Завдяки йому в 1896 році в Афінах пройшли перші сучасні міжнародні спортивні змагання.
[Ісідорос Коувелос, президент Міжнародної олімпійської академії]:
«Він любив Стародавню Олімпію. Любив історію Греції. Він вірив в олімпійські цінності та олімпійський рух».
Полум’я, яке горітиме цього літа на Олімпійських іграх — третіх в історії французької столиці — запалили 16 квітня на півдні Греції серед зруйнованих храмів та спортивних майданчиків Олімпії.
Потім перший факелоносець на початку подорожі зупинився біля пам’ятника де Кубертену, щоб засвідчити свою повагу.
[Спірос Капралос, голова Олімпійського комітету Греції]:
«Ми віддаємо шану де Кубертену щоразу. Полум’я там спалахує першим. І тепер, через 2800 років після перших Олімпійських ігор, ми щасливі, що Олімпіада повертається до Парижа, у місце народження П’єра де Кубертена».
Перед смертю де Кубертен заповів поховати його серце всередині пам’ятника, який встановили на його честь недалеко від руїн Стародавньої Олімпії.
У наш час цей гай — частина Міжнародної олімпійської академії — організації, створеної для популяризації історії та принципів сучасних Ігор.
Де Кубертен був другим президентом МОК після грека Деметріоса Вікеласа з 1896 по 1925 рік.
Він опікувався іграми в Парижі в 1900 та 1924 році.
Примітно, що на реставрованому мармуровому стадіоні в Афінах зберегли сидіння де Кубертена. На ньому вирізьблено його ім’я.
Коротке посилання на цю сторінку: