28.11.2024
Телеканал NTD

П’єр де Кубертен: Олімпіада повертається в місце народження батька сучасних ігор

П'єр де Кубертен: Олімпіада повертається в місце народження батька сучасних ігор

Відразу за місцем проведення давніх Олімпійських ігор стоїть пам'ятник із білого мармуру, в якому зберігається серце..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Відразу за місцем проведення давніх Олімпійських ігор стоїть пам’ятник із білого мармуру, в якому зберігається серце знаменитого француза.

Барон П’єр де Кубертен — аристократ і батько сучасної Олімпіади. Завдяки йому в 1896 році в Афінах пройшли перші сучасні міжнародні спортивні змагання.

[Ісідорос Коувелос, президент Міжнародної олімпійської академії]:

«Він любив Стародавню Олімпію. Любив історію Греції. Він вірив в олімпійські цінності та олімпійський рух».

Полум’я, яке горітиме цього літа на Олімпійських іграх — третіх в історії французької столиці — запалили 16 квітня на півдні Греції серед зруйнованих храмів та спортивних майданчиків Олімпії.

Потім перший факелоносець на початку подорожі зупинився біля пам’ятника де Кубертену, щоб засвідчити свою повагу.

[Спірос Капралос, голова Олімпійського комітету Греції]:

«Ми віддаємо шану де Кубертену щоразу. Полум’я там спалахує першим. І тепер, через 2800 років після перших Олімпійських ігор, ми щасливі, що Олімпіада повертається до Парижа, у місце народження П’єра де Кубертена».

Перед смертю де Кубертен заповів поховати його серце всередині пам’ятника, який встановили на його честь недалеко від руїн Стародавньої Олімпії.

У наш час цей гай — частина Міжнародної олімпійської академії — організації, створеної для популяризації історії та принципів сучасних Ігор.

Де Кубертен був другим президентом МОК після грека Деметріоса Вікеласа з 1896 по 1925 рік.

Він опікувався іграми в Парижі в 1900 та 1924 році.

Примітно, що на реставрованому мармуровому стадіоні в Афінах зберегли сидіння де Кубертена. На ньому вирізьблено його ім’я.
Коротке посилання на цю сторінку:

П’єр де Кубертен: Олімпіада повертається в місце народження батька сучасних ігор265 000 осіб у 169 країнах взяли участь у благодійному забігуСтрибок майже на 15 метрів: нові рекорди зі стрибків на лижах та сноубордах встановили у ШвейцаріїПерегони в стилі Дикого Заходу: змагання з кінного скіджорингу пройшли в СШАСпорт із собакою — новий тренд серед китайцівКоул Брауер стала першою американкою, яка наодинці здійснила кругосвітнє плавання, без зупинок і допомоги

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: