01.10.2022
Телеканал NTD

На будмайданчику в Мексиці знайшли стародавнє місто мая

На будмайданчику в Мексиці знайшли стародавнє місто мая

Археологи виявили руїни стародавнього міста мая з палацами, пірамідами й майданами. Знахідку зробили, як зазвичай буває..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Археологи виявили руїни стародавнього міста мая з палацами, пірамідами й майданами. Знахідку зробили, як зазвичай буває в Мексиці, на будмайданчику. Тут, на півострові Юкатан біля Мериди, планували збудувати промисловий парк.

За словами археологів, місцева архітектура мала рідкісний для цього району стиль.

[Карлос Пераса Лопе, археолог]:
«Ми гадаємо, що тут мешкало понад 4000 осіб. Це було велике місто з людьми різних соціальних верств: священниками, писарями, які жили в цих великих палацах, а також простими людьми, які жили в невеликих будинках».

Дослідники також виявили поховання дорослих та дітей. У могилах були обсидіанові й крем’яні знаряддя, підношення та інші предмети.

[Карлос Пераса Лопе, археолог]:

«(Ми знайшли) вази й робітничі інструменти. Ви здивуєтеся, але в нас навіть є деякі інструменти, які стародавні мая використовували для зведення своїх будівель, щоб згладити й покрити різьблене каміння тиньком, а також синьою чи червоною фарбою».

Знайшли тут і залишки морських мешканців. Завдяки чому дійшли висновку, що жителі міста доповнювали свій сільськогосподарський раціон рибою, яку ловили на найближчому березі.

Власники землі зазначають, що попри знахідку промисловий парк однаково збудують. А всі старожитності перенесуть в інше місце.
Коротке посилання на цю сторінку:

На будмайданчику в Мексиці знайшли стародавнє місто маяСтуденти медичних вишів незабаром почнуть навчатися на голограмахБританці встановлюють турбіни й сонячні панелі, щоб менше платитиАерофотознімання снігу допомагає ліпше управляти водними ресурсами СШАНайбільші в Європі останки ящера знайшли в АнгліїЛітальна обсерваторія НАСА готується до нової місіїОдна з найбільших у Японії залізниць перейшла на зелену енергіюВ Аргентині описали найбільшого мегараптора з довгими кігтями-серпамиВисокотехнологічна теплиця в Лондоні вміщує до 450 тисяч рослин«Тесла» об’їде Австралію, щоб випробувати заряджання від гнучких сонячних панелей

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: