01.11.2022
Телеканал NTD

На грецькому острові Тілос більше немає сміттєзвалища

На грецькому острові Тілос більше немає сміттєзвалища

Звалище на грецькому острові Тілос закрили назавжди. Три роки тому тут майже повністю розпрощалися із неекологічними..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Звалище на грецькому острові Тілос закрили назавжди. Три роки тому тут майже повністю розпрощалися із неекологічними джерелами енергії, а тепер на острові не буде і сміття. З цим завданням справляється новий сміттєпереробний завод.

На острові постійно живе 500 осіб, але влітку тут багато туристів. Цього року очікують, що приїде 30 тисяч відпочивальників. Раніше все сміття відвозили на так званий санітарний полігон.

[Марія Камма-Аліфері, голова Тілосу]:
«Уявіть, що це місце було санітарним полігоном, який перетворився на сміттєзвалище. Тобто роботу не виконували належним чином. Тепер нічого такого тут нема».

Жителів острова попросили фасувати відходи. Це полегшує роботу працівників заводу. Наразі на ньому переробляють понад 80 % зібраного сміття. З нього виготовляють скло, цементну суміш, добрива, картон, папір і пластикову мотузку. Те, що не годиться для перероблення, подрібнюють і використовують у будівництві. За тиждень через завод проходить дві тонни сміття.

[Афанасіос Поліхронопулос, директор компанії з перероблення відходів]:

«Ми знаходимо застосування всьому сміттю. Тому можемо сказати, що маємо острів без відходів. І ми дуже цим пишаємося».

Тілос також став першим островом Середземного моря, який не залежить від викопних джерел енергії. У 2019 році тут відкрилася гібридна вітро-сонячна електростанція, яка також оснащена акумуляторною батареєю розміром із причіп вантажівки. Ця система безперебійно забезпечує острів електроенергією.
Коротке посилання на цю сторінку:

На грецькому острові Тілос більше немає сміттєзвалищаНайбільші в Європі останки ящера знайшли в АнгліїСонячна електростанція полегшує побут селян у МалавіМетеликів-монархів стало прилітати більшеНовий гель допоможе відновитися після серцевого нападуРоботи в метро й штучний інтелект для сліпих: технологічна виставка в ПарижіБілих ведмедів з іншою генетикою знайшли у віддаленому регіоні ГренландіїДві чилійки випадково знайшли рідкісні останки давньої морської рептиліїНа Галапагоських островах вивчать життя рідкісних скатівІдеально зручні велосипедні сидіння розробили в Чехії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: