01.11.2022
Телеканал NTD

Новий імплантат допоміг глухій жінці знову чути

Новий імплантат допоміг глухій жінці знову чути

Австралійка Ганна Макпірзі народилася із генетичним захворюванням — нейрофіброматозом другого типу. Але довго про це не..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Австралійка Ганна Макпірзі народилася із генетичним захворюванням — нейрофіброматозом другого типу. Але довго про це не знала. Коли їй було вже за 20, раптом виникли проблеми зі слухом.

[Ганна Макпірзі, пацієнтка]:
«Я вчителька, тому помітила, що з кожним днем дедалі гірше чую дітей. А потім мені довелося вмикати субтитри, коли дивилася телебачення».

За нейрофіброматозу утворюються множинні доброякісні пухлини. У Ганни вони виникли біля слухового нерва, тому вона й почала втрачати слух.

[Джафрі Кутубутін, лікар]:
«У неї була велика пухлина ліворуч, і ще більша праворуч. Ми боялися, що, видаливши пухлину, можливо, не зможемо повернути Ганні слух».

Ганні встановили імплантат і під’єднали до правого вуха. Але результату не було. Цей пристрій впливає на слуховий нерв. Але в пацієнтки він більше не виконує своєї функції.

Та все ж таки Ганні пощастило. Лікарі вживили їй слуховий апарат нового покоління, який відправляє сигнал у мозок. Операція тривала 18 годин. Потім було кілька місяців очікування. І лише після цього апарат увімкнули.

[Ганна Макпірзі, пацієнтка]:
«Я особливо ні на що не сподівалася, бо боялася розчарування».

Проте, щойно імплантат запрацював, Ганна одразу почула звуки.

[Дайс Тавора-Вієйра, лікар]:
«Вона займає особливе місце в нашому серці, бо за короткий час досягла великого прогресу. Це дивовижно».

Тепер молода австралійка знову живе звичним життям і далі навчає дітей у школі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Новий імплантат допоміг глухій жінці знову чутиНа будмайданчику в Мексиці знайшли стародавнє місто маяЗ’явилося перше зображення чорної діри, що в центрі нашої галактикиУ Японії зробили робота-цапаНовий гель допоможе відновитися після серцевого нападуЯк перетворити відходи на щось корисне на 3D-принтері?Галюциногенні гриби допоможуть проти депресії?Метеликів-монархів стало прилітати більшеСонячна електростанція полегшує побут селян у МалавіНайбільші в Європі останки ящера знайшли в Англії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: