21.06.2022
Телеканал NTD

Рідкісна знахідка: вагітну самицю іхтіозавра виявили в Чилі

Рідкісна знахідка: вагітну самицю іхтіозавра виявили в Чилі

Рідкісна знахідка: на льодовику Тіндаль, що в Чилі, палеонтологи виявили скам'янілість вагітної самиці іхтіозавра. Довжина морської..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Рідкісна знахідка: на льодовику Тіндаль, що в Чилі, палеонтологи виявили скам’янілість вагітної самиці іхтіозавра. Довжина морської рептилії — чотири метри. Її назвали Фіоною. Вона жила в ранній крейдовий період 139 мільйонів років тому. Скам’янілість добре збереглася.

[Джудіт Пардо, палеонтолог]:
«У Чилі вперше знайшли повні останки іхтіозавра. Це також найліпше збережена скам’янілість іхтіозавра крейдового періоду. І це єдині знайдені останки вагітної самиці тієї епохи».

Іхтіозаври, або рибоящери, жили впродовж майже всієї мезозойської ери, яка почалася 250 мільйонів років тому й закінчилася 94 мільйони років тому.

[Джудіт Пардо, палеонтолог]:
«Тіло іхтіозавра було схоже на дельфіняче. У мене на футболці є зображення. Ці істоти мали подовжену морду, два передні плавці, два задні й спинний плавець. Вони використовували їх, щоби плавати над морським дном. А плавець на хвості допомагав міняти напрямок».

Експедиція на льодовик Тіндаль стала для науковців важким випробуванням. Тут завжди холодно, дмуть вітри, часто падає дощ чи сніжить. Останки Фіони витягали цілий місяць.

[Гектор Ортіс, палеонтолог]:

«Нам довелося вирізати п’ять блоків по 200 кілограмів кожен».

Останки іхтіозавра вивезли вертольотом. Тепер науковці з’ясовуватимуть, як розвивалися ембріони цих морських рептилій. Також дізнаються, чому самиця померла. Після цього скам’янілість виставлять у музеї.

Палеонтологи також знайшли на льодовику останки ще 23 іхтіозаврів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рідкісна знахідка: вагітну самицю іхтіозавра виявили в ЧиліВисокотехнологічна теплиця в Лондоні вміщує до 450 тисяч рослинНа Галапагоських островах вивчать життя рідкісних скатівПоклик предків: з’явився застосунок, у якому можна передати послання з минулого в майбутнє«Тесла» об’їде Австралію, щоб випробувати заряджання від гнучких сонячних панелейЧи стануть електричні літаки майбутнім авіації?У Мехіко знайшли 500-річний вівтар ацтеків, усипаний морськими зіркамиЗаплющити очі, щоб побачити мистецтво20 нових видів орхідей виявили в Коста-РиціОдна з найбільших у Японії залізниць перейшла на зелену енергію

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: